Elektromobilita

Elektromobily na předváděcí akci napájel agregát. O naftu nešlo, reaguje Renault

České zastoupení značky Renault reaguje na článek TN.cz, který referoval o předváděčce elektromobilů a hybridů minulý týden v Olomouci. Jeden z návštěvníků roadshow Renault E-Tech tour natočil záběry, které odhalují, že napájení elektrických aut na akci obstarávala elektrocentrála se spalovacím motorem. "Jednalo se o benzínovou elektrocentrálu splňující evropské normy, která z povahy věci neprodukuje dým," uvádí marketingový manažer Renaultu Radek Malý.

Za spojení "čoudící dieselový agregát" se tak Renaultu omlouváme, informace z místa byly nepřesné a v článku jsme je opravili. Renault vzkazuje, že i použití benzínové elektrocentrály je při některých předváděcích akcích v terénu jediné možné řešení. "Jedná se o situaci vynucenou okolnostmi, pro běžné dobíjení našich vozidel a na ostatních zastávkách Renault E-Tech tour 2021 tento způsob získávání elektrické energie nepoužíváme. V dané lokalitě a v dané situaci to však je jediný možný zdroj elektrické energie," říká Radek Malý.

"Pro napájení vozidel používáme vlastní mobilní dobíjecí stanice, které využívají připojení do elektrické sítě v místě konání akce. Na jediné lokaci, a to v Olomouci u OC City, nebylo k dispozici žádné lokální napojení na síť, proto bylo nutné, a to zcela výjimečně, využít mobilní elektrocentrálu, abychom byli schopni poskytnout zážitek z testovacích vozidel a provozovat zázemí – jinak by nebyla možnost napájet ani počítače a další nezbytná zařízení," doplňuje.

Související obsah

​Renault E-Tech tour je pro značku významná akce, pomocí které se snaží zvýšit povědomí veřejnosti o elektrifikovaných vozidlech. Lokace byly vybírány tak, aby byly snadno dostupné pro zájemce o vyzkoušení elektrifikovaných vozidel.

"Je všeobecně známou skutečností, že elektromobily a hybridní vozidla jezdí na elektrickou energii, která může být získávána nejen z obnovitelných a ekologických zdrojů. Naše společnost však dbá na to, aby v co největší možné míře byl zdroj elektrické energie co možná nejčistší," zdůrazňuje marketingový manažer Renaultu.

Související obsah

​Automobilka pod značkou Renault E-Tech uvádí na trh modely elektromobilů a hybridů. "Ty splňují veškeré platné evropské normy ohledně snižování emisí produkovaných automobily, plně elektrická vozidla mají nulové lokální emise a hybridní vozidla mají minimální emisní stopu," dodává Radek Malý.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události