Nehodovost

Víkend byl černým dnem pro motorkáře, záchranáři zasahovali u několika nehod

Slunečná neděle byla černým dnem pro motorkáře. Jen na Liberecku museli záchranáři zasahovat hned u pěti nehod motocyklů. Podle dopravních expertů nejvíce motorkářů havaruje a umírá právě v podzimních měsících.

Během pouhých čtyř hodin se v neděli na Liberecku stalo pět nehod motorkářů. V Jablonci motorkář narazil do stromu, další nehoda se stala u Sychrova a dvě na Českolipsku. Zraněné musel přepravit do nemocnice vrtulník. "Během nedělního odpoledne jsme řešili pět nehod s účastí motocyklů," uvedl mluvčí policie Jakub Sucharda.

Podle libereckých záchranářů se v regionu obvykle stanou za víkend jedna až dvě nehody. Experty na dopravu zvýšený počet nehod motorkářů nepřekvapuje.

Související obsah

​"Podzim má svá specifika, a to že nízké slunce oslňuje motorkáře, takže hůře vidí, ale i motocyklisté bývají hůře vidět. Šest z deseti automobilistů, kteří motorkáře srazili, tvrdí, že si motorkáře vůbec nevšimli. Dále tu máme podchlazené silnice a adheze těch pneumatik významně poklesne. Na silnicích se nachází také napadané listí," vysvětlil dopravní expert Roman Budský.

A svoji roli hraje i podchlazení motorkářů, kteří kvůli tomu mají podle experta zpožděné reakce. Až čtvrtina motorkářů, podle statistik, zemře právě na konci roku, a to mezi zářím a listopadem.

Jan Houška, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události