Výstava

VIDEO: Bondovky oslaví 60 let. Ikonická auta agenta 007 se sjela na jedno místo

Na oslavu šedesátiletého výročí od natočení první bondovky připravilo Petersonovo automobilové muzeum v americkém Los Angeles speciální výstavu "Bond in Motion". Na jednom místě se sešla zhruba třicítka automobilů spjatých s postavou agenta 007. K vidění jsou i slavné "ponorky" a nejen to.

Fanoušci agenta 007 mají v těchto dnech jedinečnou možnost pokochat se pohledem na více než třicítku vozů spjatých s natáčením slavné série bondovek. Bond in Motion je první oficiální výstavou ve Spojených státech, která představuje originální vozidla z filmové franšízy Jamese Bonda. Exponát oslavuje 60. výročí 007 filmů. Výstava vznikla ve spolupráci se společnostmi EON Productions a The Ian Fleming® Foundation a dospělí zájemci se na ni dostanou za 16 dolarů (349 korun).

Postavu britského tajného agenta Jamese Bonda vytvořil spisovatel Ian Fleming roku 1952. První oficiální film Dr. No se sirem Seanem Connerym v hlavní roli se na stříbrných plátnech objevil o deset let později. Doposud vzniklo už 25 oficiálních celovečerních filmů s agentem 007. Ten poslední (Není čas zemřít) má světovou premiéru 28. 9. v Londýně, a to za přítomnosti britského prince Charlese a jeho syna Williama.

Takto to vypadalo před premiérou:

Související obsah

​Počínaje rokem 1962, s filmovou adaptací právě zmiňovaného šestého Flemingova titulu Dr. No, byl na plátno předložen vzrušující a nebezpečný svět Jamese Bonda, který udával tón budoucím bondovkám. Podobně jako romány, na nichž jsou založeny, si filmy zakládají na kombinaci dobrodružství v exotických lokacích a honby za intrikánskými záporáky. A chybět nemohou pochopitelně ani unikátní automobily. Vždy, když agent MI6 sedne do vozu, je to pro diváky znamením, že vzápětí dojde k nějaké akci.

Expozice Bond in Motion nabízí návštěvníkům detailní zážitek z nejikoničtějších vozidel spojených s nejslavnějším tajným agentem světa 007. Automobilové filmové šílenství vypuklo zejména po zveřejnění třetího filmu Jamese Bonda Goldfinger, se Seanem Connerym a stříbrným Aston Martinem DB5. Toto spojení upevnilo vztah mezi zdvořilým britským agentem 007 a sexy auty na stříbrném plátně.

"Ulovili jsme téměř každé vozidlo, které použil pod vodou, ve vzduchu, na jezeře, v oceánu, na silnicích," cituje slova výkonného ředitele muzea Terryho Kargese portál ABC7. Ve skutečnosti se jedná o nejkomplexnější sbírku obrazovkových vozidel Bond, jaká kdy byla ve Spojených státech uvedena, s přibližně 30 automobily, motocykly, čluny a lehkými letadly, to vše shromážděno v galerii hodné filmového setu Bonda. A chybět nemohou ani slavné vozy Aston Martin. "Aston je stále auto, které si lidé pamatují nebo si jej spojují s Bondem," dodal Karges.

Ale do zápletek různých filmů byly vetkány i jiné značky automobilů, zejména bílý Lotus Esprit, který se v "The Spy Who Loved Me" proměnil v ponorku. "Auta jsou zobrazena s videoukázkami z filmu, takže se můžete skutečně podívat na skutečné vozidlo přímo před vámi a pak uvidíte klip," chlubil se Karges.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události