Zábava

Neuvěřitelný kabriolet jako splněný sen. 70letý důchodce si ho postavil sám

Každé ráno vstával ve čtyři hodiny, čtyři roky pracoval v dílně, díly sháněl, kde se dalo, platil je ze svého důchodu a z peněz, které mu na jeho "hračku" dala dcera. Výsledkem je velmi zvláštní stříbrný kabriolet, který si 70letý důchodce sám vysnil a postavil. Podívejte se na jeho neuvěřitelnou káru.

Mykola Tarakanov se pyšně prohání po ulicích ukrajinského města Nižyn v obrovitém a prapodivném stříbrném kabrioletu. Všude budí rozruch. Není divu, jeho dílo je rozhodně originál. "To auto je výsledkem mých nápadů a snů," říká 70letý senior.

Kabriolet postavil podle vlastních nákresů, improvizoval. Třeba světlomety sestavil z obyčejných svítidel do domácnosti, ty zadní překryl plastovými mísami na ovoce, kapota má rám ze staré lednice. Základ vzal ze starého jeepu, 2,5litrový motor z mercedesu, kola z traktoru. Inspirací mu při tom všem byly staré limuzíny Rolls-Royce. Vznikl neuvěřitelný hybrid.

"Vždycky jsem chtěl mít nádherné auto. Ale celý život jsem žil ze svého platu, ze kterého si nic takového nekoupíte. Tak jsem se rozhodl udělat něco neobvyklého," popisuje původním povoláním elektrikář, který později dlouhé roky pracoval i jako autoklempíř.

Související obsah

​Jeho sen ho stál čtyři roky života a v přepočtu kolem 300 tisíc korun. První pokus mu prý moc nevyšel, tak ho rozřezal a díly použil na nový výtvor. "Moje mladší dcera mi dala nějaké peníze a řekla, abych je použil na svoji drahou hračku. Říká tomu hračka!" směje se vitální ukrajinský důchodce.

Svoji pýchu pojmenoval Valentina po manželce. "Miluju svoji ženu, tak jsem se rozhodl zapsat její jméno do historie. Podobně jako Mercedes dostal jméno po ženě," vysvětluje Mykola Tarakanov s odkazem na dceru nadšeného milovníka aut a velkopodnikatele Emila Jellineka, jehož otec pocházel z Drslavic u Uherského Hradiště a který dal do vínku slavné německé automobilce jméno své dcery.

Související obsah

​"V létě děláme věci kolem domu, pak se manželka jde dívat na televizi, má to ráda. A já jdu do garáže. Každý si děláme to svoje a vzájemně se nijak neutiskujeme. To auto je výsledkem toho, že jsem neležel na gauči, nepil alkohol a nekouřil. To jsem radši investoval peníze do svého snu," dodává Mykola.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události