Zábava

Vyjel si v batmobilu vlastní výroby. Moskevská policie neměla pochopení

Vyjel si v batmobilu vlastní výroby. Moskevská policie neměla pochopení
Zdroj: YouTube / Pro Auto SG

Dvaatřicetiletý obyvatel ruské metropole Moskva si postavil úžasnou repliku batmobilu. Bohužel s ní vyrazil do ulic hlavního města, kde o svoje sci-fi vozítko zase rychle přišel. Skončilo na policejním parkovišti.

Moskevská policie hlásí neobvyklý úlovek - v centru metropole zastavila batmobile. Šlo o vozítko, které si po vzoru filmového superhrdiny postavil 32letý obyvatel ruského hlavního města.

Podle dostupných záběrů se kutilovi replika docela povedla, ruské úřady ale pochopení neměly. Policejní hlídka nedovolila řidiči pokračovat v jízdě s tím, že batmobile nemá registrační značku a neodpovídá bezpečnostním předpisům. Ministerstvo vnitra pak podle BBC uvedlo, že vůz byl zabaven.

Replika podle úřadů nebyla schválena pro běžný provoz a svými rozměry, hmotností i vybavením překračuje normy. Majitel batmobilu je tak nyní vyšetřován hned kvůli několika přestupkům.

Související obsah

BBC připomíná, že podobné vozidlo bylo nedávno prodáno prostřednictvím ruského webu Auto.ru. Kopie filmového vozu s označením ”Batmobile 2018 I“ byla údajně dovezena do Ruska před dvěma lety z USA, kde bylo vozítko později dál upraveno. Cena této repliky se na konci roku pohybovala v přepočtu kolem 20 milionů korun.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události