Tesla

Ruský Cybertruck. Nemá dveře a pod plechem schovává starou Ladu

Ruský Cybertruck. Nemá dveře a pod plechem schovává starou Ladu
Zdroj: YouTube / Puška Garáž

Futuristický pick-up americké Tesly má svou ruskou verzi. Za osm dní ji postavila parta nadšenců a vzbudila s ní velký ohlas na silnici i na sociálních sítích.

Kdo nechce čekat několik let, než Tesla z prototypu Cybertrucku postaví produkční verzi a vyšle ji na trh, může se inspirovat u těchto ruských chasníků. Vzali stařičkou Ladu Samaru a během osmi dní ji v garáži proměnili na vlastní futuristické vozítko.

Elon Musk chce první elektrické cybertrucky vyrábět za dva roky, zatím se vozí v prototypu. Nejlevnější varianta má stát v přepočtu zhruba milion korun. Ruská verze vyšla na necelých 30 tisíc.

Související obsah

Vysloužilá Lada Samara přišla v garáži o střechu a velkou část kapotáže, místo ní dostala plechovou sci-fi skořápku, svítící pásky a kola s obřím logem Tesly. Dveře se jaksi do projektu nevešly, do vozidla se tak nastupuje zadní vyklápěcí částí. Nejezdí samozřejmě na elektriku, ale na benzín, a je také o dost menší než americká předloha, skoro o dva metry.

Ruští youtubeři zveřejnili na svém kanálu video, které ve 43 minutách zachycuje, jak replika Cybertrucku vznikala.

Když s ní pak vyjeli na silnice v okolí Moskvy, vzbudili samozřejmě velký zájem. Na sítích tak přibývají další videa.

Musk představil prototyp Cybertrucku na konci listopadu. Na trhu by se měly první verze pick-upu objevit až během roku 2021. Tesla zatím přijímá předběžné objednávky, vratnou zálohu 200 dolarů prý složilo už přes čtvrt milionu lidí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události