Autoservis

Nová Dacia bez potíží dlouho nevydržela. Automobilka zase volá majitele do servisů

Nová Dacia bez potíží dlouho nevydržela. Automobilka zase volá majitele do servisů
Zdroj: Dacia

Třetí generace Dacie Sandero je na trhu zhruba rok, na tom českém teprve od února, přesto už automobilka podruhé svolává tisíce aut do servisů. Tentokrát kvůli hrozícím únikům paliva, které zvyšují riziko požáru. Na svolávací akci upozornil portál Svolávačky.cz.

Více než 20 000 Dacií Sandero musí do servisů. Týká se to nejnovějších vozů vyrobených od loňského února v továrnách v rumunské Pitesti a marockých závodech Somaca a Tanger.

"U aut vyrobených od února 2020 do září 2021 může dojít k úniku paliva, což zvyšuje riziko požáru," píše portál Svolávačky.cz s tím, že vysokotlaký palivový systém může být vadný u aut s motory označenými B4D*419, tedy některými litrovými benzínovými tříválci. Crossoveru Sandero Stepway by se problémy týkat neměly.

Související obsah

​Dacia přitom hatchback Sandero svolávala už letos v květnu kvůli nespolehlivé západce zámku kapoty. U téměř 25 000 aut mezi loňským zářím a polovinou letošního ledna hrozilo, že se kapota za jízdy samovolně otevře.

Svolávačka se tehdy týkala i některých nových Loganů.

Související obsah

​Pokud si chcete ověřit, zda se svolávací akce týká vašeho vozu, měli byste kontaktovat prodejce nebo autorizovaný servis.

​Dacia třetí generaci Sandera postavila jako moderní, robustnější hatchback. Dostal nové motory, výraznější blatníky, celková linie je plynulejší díky více skloněnému čelnímu oknu, o centimetr nižší ustupující střeše s anténou u zadního okraje. Má i nový světelný podpis Dacie ve tvaru Y a modernější LED světlomety.

Prohlédněte si nové Sandero:

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události