Autoservis

Dacie mají problém. Za jízdy se jim může otevřít kapota, musí do servisů

Dacie mají problém. Za jízdy se jim může otevřít kapota, musí do servisů
Zdroj: Profimedia

Dacia Logan a Sandero jsou svolávány do servisů na výměnu přední kapoty. Informuje o tom portál Svolávačky.cz.

U vozů Dacia modelové řady Logan a Sandero hrozí nepříjemné potíže. Na zajišťovacím držáku zámku přední kapoty se mohou vytvořit trhliny. "Pokud je zajišťovací lišta prasklá, nelze v extrémním případě vyloučit, že se kapota za jízdy otevře," uvedl pro web kfz-rueckrufe.de člen představenstva Renault Deutschland AG Martin Zimmermann.

Svolávací akce, o které informuje portál Svolávačky.cz, se zatím týká 24.950 aut vyrobených v různých obdobích mezi 2. zářím 2020 a 15. lednem 2021.

Související obsah

Pokud při kontrole mechanici odhalí zmíněnou závadu na zamykacím mechanismu, bude nutná oprava, která zabere něco málo přes čtyři hodiny.

Modelů Dacia Sandero a Logan MCV se týkala i jiná svolávací akce na začátku letošního roku. U vozů s dieselovým motorem 1.5 dCi vyrobených od září 2017 do října 2018 hrozilo poškození startéru, pokud zůstal klíč zablokovaný ve startovací poloze. V extrémním případě mohl startér dokonce začít hořet. Stejný problém hrozil i některým vozům modelu Duster. Více ZDE.

Související obsah

Vloni Dacia vyhlásila tři svolávací akce, které se týkaly také Dusteru, Loganu a Sandera. Problémy byly s brzdovými destičkami, kabelem baterie a rámem sedadla.

Související obsah

Pokud si chcete ověřit, zda se svolávací akce může týkat vašeho vozu, nejspolehlivější je se obrátit na autorizovaný servis a požádat o bližší informace. Po nahlášení VIN kódu vozidla zjistíte, zda se na vašem autě závada vyskytuje, či zda již byla případně vyřešena předchozím majitelem.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události