Zábava

Naprosto šílená past. Silnici zúžili tak, že si tam ničí auta jeden řidič za druhým

Naprosto šílená past. Silnici zúžili tak, že si tam ničí auta jeden řidič za druhým
Zdroj: Woodmere Avenue Crashes / YouTube

Tohle dopravní opatření v britském Watfordu nedaleko Londýna se moc nepovedlo. A nebo naopak velmi povedlo, záleží z jakého pohledu se na to díváte. Pokud bylo cílem autům znemožnit průjezd, pak je tahle past dokonalá. Řidičům ale rozhodně radost nedělá, ve zúženém úseku si jeden za druhým ničí svoje auta. Chytili se dokonce i policisté se svojí dodávkou.

Vytížená silnice ve Watfordu prošla úpravou, která měla dopravu v obytné čtvrti zklidnit a zamezit průjezd a odbočení kamionů. Opatření je však až moc tvrdé. Místem teď neprojedou nejen náklaďáky, ale ani dodávky či SUV a problém mají i mnozí řidiči malých auto do města.

Překážka jim jejich vozidla nekompromisně ničí.

Ostrůvek má umožnit průjezd autům širokým sedm stop, tedy zhruba 2,1 metru. Třeba taková Škoda Fabia má na šířku 1,7 metru, takže by se měla v pohodě vejít. I Kodiaq s téměř 1,9 metru by to měl zvládnout.

Jenomže průjezd nezvládají ani mnohem menší auta - svoji pouť tu ukončila třeba Škoda Roomster i malinkatá Toyota Aygo, jak je vidět na videu:

Podél ostrůvku jsou totiž hodně vysoké obrubníky a hlavně několik robustních patníků, které dělají řidičům pořádné problémy. Záběry z kamery umístěné na jednom z domů ukazují několik havárií z letošního roku. Vidět a slyšet jsou tvrdé nárazy, sype se sklo, zvedá se dým, bortí se plechy a dokonce se nejspíš trhají nápravy. Záleží jakou rychlostí řidiči do zúžení najíždějí a taky jak jsou nepřesní.

Patníky tvrdě zastavily dokonce policejní dodávku.

Past se stala dokonce tak známou, že už má vlastní stránku na Facebooku a také kanál na YouTube, kde jsou k vidění nejextrémnější karamboly. Podobně jako viadukt v americkém Durhamu v Severní Karolíně, který už několik let trhá nepozorným řidičům střechy jejich aut. Ačkoliv se nakonec dočkal mírného zvýšení, nehody tam neustaly a drsná videa most proslavila po celých Spojených státech i daleko za jejich hranicemi - podívejte se v tomto článku:

Související obsah

​Jak upozorňuje motoristický portál Car Scoops, zúžení ve Watfordu se dokonce prosadilo i na program dolní komory britského parlamentu. Jeden z poslanců, který pochází z Watfordu, dokonce chce hnát kauzu až na ministerskou úroveň. Vznikla už také petice požadující zásadní úpravu omezovače, zatím má necelých 900 podpisů.

Související obsah

​"To opatření je jako časovaná bomba, způsobuje velké škody, už mě to nebaví. Přitom řešení je jednoduché. Jediné, co chceme, je odstranit ty zesílené sloupky," cituje Car Scoops jednoho z místních obyvatel, bývalého řidiče autobusu Barryho Feltona.

Zdroj: Google Maps

​Britský deník Daily Mail dodává, že podobných překážek ve městech přibývá. Zklidnění dopravy v obytných čtvrtích a v okolích škol je sice pozitivní, ale řada omezení nekoresponduje s trendem velkých SUV, kterých si Britové pořizují čím dál víc. Takové typické britské landrovery mají s šířkou přesahující 2 metry skutečně problém. Třeba Land Rover Discovery, který se prezentuje jako rodinný vůz, měří na šířku i se zrcátky přes 2,2 metru.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události