Domácí

Pořiďte si auto za pakatel, v Ústí nad Labem začíná unikátní aukce. PŘEHLED

Pořiďte si auto za pakatel, v Ústí nad Labem začíná unikátní aukce. PŘEHLED
Zdroj: portaldrazeb.cz

Ústí nad Labem bude jako první v Česku prodávat odtažená auta, která blokovala tamější ulice. Dražba začíná v pondělí v devět hodin ráno a v nabídce je 16 vozů. Ceny u všech začínají na 900 korunách, nejnižší možná částka, kterou lze přihodit, je 300 korun. Podívejte se, jaká auta si můžete za pakatel pořídit.

Ústí nad Labem začalo hned, jak to umožnila novela zákona, s odtahy vozů, které neměly platnou technickou kontrolu. Od loňska tam zmizely ze silnic téměř tři stovky vraků.

Odstavné parkoviště se plní, momentálně je na něm přes 70 aut. Celkem už místem prošlo 280 vraků. Odtahy stály přes půl milionu korun, město by teď rádo získalo peníze zpátky. V pondělí v devět hodin ráno proto na Portálu dražeb startuje unikátní aukce. V nabídce je 16 vozů, jejichž vyvolávací cena činí pouhých 900 korun.

Související obsah

Jde o ta, která jsou v nejlepším stavu, často jim ale chybí třeba klíče. "Smyslem je samozřejmě nejen příjem do kasy, ten je zanedbatelný, rozhodně je prioritou uklizené město bez vraků," řekla mluvčí Magistrátu města Ústí nad Labem Romana Macová.

Odtahy vraků se spustily jako lavina i ve zbytku Česka. Mizí auta, která mají nejméně půl roku propadlou technickou. Majitelé pak musí zaplatit za jejich odtah a stání, jinak o ně přijdou.

Na dražená auta se podívejte v galerii.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události