Autonovinky

Evropské auto roku: Mezi finalisty je i škodovka, jasně vládne elektrika

Evropské auto roku: Mezi finalisty je i škodovka, jasně vládne elektrika
Zdroj: COTY

Je velmi pravděpodobné, že evropským autem pro rok 2022 bude elektromobil. Do finálové sedmičky ankety, která se vyhlašuje už od roku 1964, se totiž probojovalo hned šest aut na baterky. Spalovací motor má jediný finalista.

Jediným zástupcem konvenčního pohonu je Peugeot 308. Jinak finále ankety Evropské auto roku (COTY) ovládly elektromobily.

Jedním ze sedmi finalistů je i Škoda Enyaq iV. Mladoboleslavská automobilka tak má zástupce ve finále podruhé za sebou vloni skončila Octavia nakonec pátá.

Užší výběr dělala porota z 39 nominovaných vozů. Spolu s Enyaqem se do finále probojovaly i elektromobily Hyundai Ioniq 5, Ford Mustang Mach-E, Kia EV6, Renault Mégane E-Tech a Seat Cupra Born.

Finále proběhne na konci února, vítěz bude vyhlášen online.

​Evropské auto roku je prestižní titul, který se vítězi uznávané ankety uděluje už skoro 60 let. Vítěze vybírá jednašedesát motoristických novinářů z třiadvaceti evropských zemí.

Před rokem vyhrála nová Toyota Yaris, která se od letošního podzimu vyrábí i v Česku. Prvním elektromobilem, který se titulem pyšnil, byl v roce 2019 Jaguar i-Pace.

Prohlédněte si letošní finalisty:

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události