Nehoda

V listopadu zemřelo na silnicích 40 lidí, je to více než loni

V listopadu zemřelo na českých silnicích 40 lidí, to je o šest více než v loňském roce. Poslední dvě tragické nehody se staly včera v Hradci Králové a v Klatovech.

Nehodu v Hradci Králové nepřežila 56letá spolujezdkyně. Osobní auto tam narazilo do stromu, řidič skončil v nemocnici. Druhá nehoda se stala v Klatovech. Řidička zřejmě přehlédla staršího muže na přechodu a srazila ho, následkům zranění podlehl.

Související obsah

​Při listopadových nehodách zemřelo o šest lidí více než ve stejný měsíc v loňském roce. O život přišlo 40 lidí. Nejvíce tragických nehod se stalo ve Středočeském kraji, kde zemřelo šest lidí. Celkem pět obětí mají dopravní nehody v Olomouckém kraji, tři z nich zemřely při hromadné nehodě čtyř aut, která se stala 14. listopadu.

V uplynulém měsíci řešili policisté celkem 8 043 nehod, o 876 více než v loňském roce. Těžká zranění při nich utrpělo 98 lidí. Zatím nejtragičtějším měsícem letošního roku byl srpen, kdy na silnicích zemřelo 56 lidí. Od začátku roku mají tragické nehody 423 obětí, je to podobné číslo jako loni. Nejčastější příčiny jsou podle dopravních policistů dlouhodobě stále stejné, tedy nepřizpůsobení rychlosti, přejetí do protisměru a nedání přednosti v jízdě.

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Nehoda

Důležité Události