Zábava

Tesla má dárek pro děti. Futuristickou čtyřkolku po vzoru Cybertrucku

Nejnovějším vozítkem americké Tesly není další elektromobil, ale čtyřkolka. Pochopitelně elektrická. Designem připomíná futuristický Cybertuck a určená je pro děti. V USA už je v prodeji, v přepočtu stojí necelých 43 000 korun.

Šéfdesignér Tesly Franz von Holzhausen zveřejnil v týdnu video, ne kterém řádí s několika dětmi na podivných čtyřkolkách. Tesla tak odhalila svůj nejnovější výrobek - futuristické dětské vozítko Cyberquad za 1900 dolarů

Tesla už přijímá objednávky, i když zákazníky upozorňuje, že do Vánoc jim už nejspíš čtyřkolku dodat nestihne. Dodání má v USA trvat dva a ž čtyři týdny. Aktuálně ale web Tesly hlásí "vyprodáno".

Stroj je samozřejmě plně elektrický, napájí ho lithium-iontová baterie, která umožňuje dojezd skoro 25 kilometrů na jedno nabití, které trvá 5 hodin.

Čtyřkolka má dvě rychlosti a zpátečku, maximální rychlost je 16 km/h. I tak se dá s malým stroje užít spousta zábavy, jak Tesla předvádí v propagačním klipu.

Související obsah

​Design je inspirovaný Cybertruckem, čtyřkolka má ocelový rám, čalouněné sedadlo, zadní kotoučové brzdy a nastavitelné odpružení.

Zákazníci si ji budou muset sestavit sami z dodaných dílů podle dvaadvacetistránkového montážního manuálu.

Tesla vzkazuje, že Cyberquad je vhodný pro děti od osmi let a uveze maximálně necelých 70 kilogramů.

Související obsah

​Dětský Cyberquad je zmenšeninou velké čtyřkolky, kterou Elon Musk představil už v roce 2019 při premiéře Cybertrucku. Čtyřkolka je určená přímo pro převážení na korbě futuristického pick-upu, který pro ni má mít i speciální výsuvnou najížděcí rampu a nabíječku na korbě.

Zdroj: Tesla

​Ani Cybertruck a ani velký Cyberquad se však zatím neprodávají, Musk v jednom ze svých nedávných tweetů avizoval nové informace o výrobě během příštího čtvrtletí.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události