Elektromobilita

Majitel najezdil s teslou rekordních 1,5 milionu km. Vyšlo to ale pořádně draho

Majitel najezdil s teslou rekordních 1,5 milionu km. Vyšlo to ale pořádně draho
Zdroj: Tesla

Může elektromobil značky Tesla vydržet milion najetých kilometrů, nebo dokonce víc? Německý majitel ukázal, že ano. Jeho Model S měl 6. ledna na počítadle působivých 1 500 000 kilometrů. Jenomže zas tak odolné jeho auto nebylo.

Je to nejspíš světový rekord v nejvyšším počtu ujetých kilometrů v elektromobilu značky Tesla. Německý taxikář Hansjörg von Gemmingen-Hornberg se svým Modelem S najezdil za sedm let skoro 1,5 milionu kilometrů.

Fanoušci elektromobility, kteří sledují jeho twitterový účet, mu k rekordnímu číslu okamžitě gratulovali. Cesta k rekordu ale nebyla levnou záležitostí.

Hansjörg Eberhard von Gemmingen koupil svůj Model S P85+ v roce 2014 už jako ojetý. Na počítadle měl tehdy 30 000 kilometrů, píše portál autoevolution.com.

V listopadu 2019 měl taxikář podle portálu InsideEVs nejeto milion kilometrů a trvalo mu dva roky a kousek, než přidal dalšího půl milionu. Podle těchto čísel auto najezdí i přes 600 kilometrů denně.

Za celou tu dobu má auto už minimálně třetí baterii. První se měnila po zhruba 290 000 kilometrech, když byl elektromobil ještě v záruce. Pak Gemmingen jezdil na dočasnou baterii, kterou mu Tesla znovu vyměnila až po roce a půl. Za tu dobu auto najezdilo dalších 150 000 kilometrů.

Se třetí baterkou taxikář podle všeho zvládl kolem milionu kilometrů.

Související obsah

​To není vše. Vůz zatím potřeboval čtyři elektromotory. Tesla Model S se do příchodu duální verze D vyráběla jen s jedním motorem pohánějícím zadní nápravu, takže majitel musel jednotku už třikrát měnit.

Kolik to všechno stálo? Majitel rekordního elektromobilu o výdajích nemluví.

Tesla na začátku výroby nabízela na hnací ústrojí modelů S a X osmiletou záruku bez omezení počtu najetých kilometrů. Po vypršení záruky už je výměna pořádně drahá – zahraniční portály informují i o majitelích, kterým automobilka naúčtovala za výměnu baterie sumy v rozmezí 20 000 až 30 000 dolarů.

Jeden z nich kvůli tomu dokonce svůj automobil značky Tesla demonstrativně vyhodil do vzduchu:

Související obsah

vak, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události