Za volantem

V jakém pořadí projedou? Řadu řidičů překvapivě zmátl chodec i přednost zprava

V jakém pořadí projedou? Řadu řidičů překvapivě zmátl chodec i přednost zprava
Zdroj: ADAC

"Každý řidič by měl tohle vědět," píše německý autoklub ADAC u obrázku této křižovatky. Obrázek znázorňuje poměrně jednoduchou situaci, kterou by měl skutečně zvládat každý absolvent autoškoly. Jenomže řada řidičů na sociálních sítích napsala špatné řešení, nechala se totiž překvapivě zmást chodcem na přechodu i předností zprava. Jste si jistí, v jakém pořadí auta pojedou a kdy může projet žluté auto?

Obrázek znázorňuje křižovatku, na kterou přijíždějí tři auta zároveň. Na hlavní silnici, kterou určují značky, jsou vozy číslo 2 a číslo 3. Trojka ale z hlavní odbočuje a cestu mu zkříží vozidlo číslo 1, které přijíždí po vedlejší, i chodec, který právě vstupuje do vozovky za křižovatkou.

A to právě některé řidiče zaskočilo.

Zdroj: ADAC

​"Pokud bude chodec na přechodu, jednička může projet ještě před trojkou," píše jeden z komentujících.

"Trojka si najíždí do křižovatky a pak má jedničku zprava, takže mu musí dát přednost," uvádí zase jiný uživatel.

I takové názory se pod obrázkem na facebooku autoklubu ADAC bohužel objevily. Ani jedno tvrzení ale není pravda. I experti autoklubu byli zaskočeni tím, že to musí vysvětlovat.

Správné pořadí je: 2, 3, 1. Nic na tom nemění ani chodec.

"Vůz 2 jede jako první, projíždí do zatáčky po vyznačené hlavní silnici a má přednost před vozem 1 i 3. Žluté auto 3 pojede jako druhé, ale před výjezdem z křižovatky musí nechat chodce přejít přes přechod. Vůz 1 smí jet každopádně až třetí, musí respektovat přednost, kterou v tomto případě mají vozy 2 a 3," popisuje detailně ADAC.

vak, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události