Domácí

Benzín za 95,80 Kč a nafta za 104,60. MOL prodával paliva za šílenou cenu

Benzín za 95,80 Kč a nafta za 104,60. MOL prodával paliva za šílenou cenu
Ilustrační foto Zdroj: Profimeda

Ceny pohonných hmot v Česku jsou nejvyšší v historii. Navíc stále rostou. Řidiče však ve čtvrtek vyděsila částka na čerpacích stanicích MOL napříč Českem. Benzín tam totiž stál 95 korun a nafta 104 Kč.

Zvyšující se ceny pohonných hmot pocítili ve svých peněženkách snad všichni řidiči. Naprosto v šoku však zůstali šoféři, kteří si ve čtvrtek chtěli natankovat na benzince MOL. Redakci TN.cz proto upozornili na extrémní ceny.

"Paní vyběhne a říká, ať netankuji, že se mám podívat na cenu, že to přeci nemohli takhle zvýšit a volá na vedení, co to má znamenat. Jinak diesel je cena 104,60 a benzín 95,80. No tak to je mazec, jestli to tahle fakt nechají," napsala na sociálních sítích paní Broňa s tím, že takové ceny zaznamenala na benzince MOL ve Výškovicích nedaleko Ostravy.

Související obsah

Stejný problém však hlásili řidiči také z dalších měst napříč Českem. "Já jsem zachytil cenu paliv na benzince MOL v Brně v ulici Sportovní, kde byly ceny převyšující 100 korun za litr," sdělil TN.cz pan Marian.

Ne jiná situace byla rovněž v Praze. "Benzín na Strakonické na čerpací stanici MOL stojí 95 korun za litr a nafta 104," uvedl další čtenář.

Podle mluvčí MOLu Andrey Brádlerové šlo o technickou chybu v systému nastavování cen. "Zobrazení těchto cen na stojanech v žádném případě nebylo zamýšleno a chyba byla do pěti minut napravena," odpověděla na dotaz TN.cz Brádlerová. Když se o případ začala zajímat redakce TN.cz, firma v průběhu pátku na čtvrteční chybu na svých webových stránkách a sociálních sítích sama upozornila. Tam uvádí, že astronomické ceny byly nastaveny mezi 16:30 a 16:45.

Ve chvíli, kdy však byly na stojanech uvedené tyto vysoké ceny, je řidiči museli po natankování zaplatit. "Zákazníky, kteří byli touto technickou chybou poškozeni, společnost MOL Česká republika vyzvala, aby se jí ozvali prostřednictvím facebooku nebo na e-mail info@molcesko.cz. S těmito zákazníky již MOL aktivně komunikuje a zpětně jim vyplatí rozdíl oproti běžné ceně," uzavřela Brádlerová.

V pátek už šofér Roman projíždějící kolem benzínky MOL v Praze nedaleko Barrandovského mostu informoval redakci TN.cz, že cena benzínu je 47,90 korun a nafty 52,30 korun.

Benzinka Mol v Praze kousek Zdroj: TN.cz

Ekonomové však upozorňují, že ceny pohonných hmot ještě porostou a budou se držet okolo 50 korun. "Je pravdou, že marže u konečného dodavatele je vyšší, než byl standard. Trh se v tuto chvíli bude chovat tržně. Bude-li poptávka, ceny můžou růst. Zatím se to může pohybovat okolo těch 50 korun za litr," má jasno ekonom Petr Studnička.

"V dalších sedmi dnech budou pohonné hmoty v ČR dále zdražovat, i když pomalejším tempem než v uplynulých sedmi dnech. Cena ropy na světových trzích totiž s určitým zklidněním válečné paniky znatelně klesá ze svých maxim tohoto týdne. Benzín by měl za týden stát 50,50 koruny za litr, nafta pak zhruba 53 korun za litr," uzavřel ekonom Lukáš Kovanda.

Pohonné hmoty jsou v Česku nejdražší v historii. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události