Hodonínsko

Pár vteřin od tragédie. Kamion uvěznily závory, v poslední chvíli je prorazil a ujel

Poslední zbytky zdravého rozumu našel řidič polského kamionu a odhodlal se k reakci, která nakonec zabránila tragédii na železničním přejezdu v Moravském Písku na Hodonínsku. Přestože ho uvěznily závory, na nic nečekal a prorazil je.

Jen pár vteřin minulý týden chybělo k hrozivé nehodě na přejezdu v Moravském Písku u Hodonína. Polský kamion vjel na koleje ve chvíli, kdy už svítila červená. V ten okamžik však začaly padat závory a kamion zůstal uvězněný mezi nimi.

"Zbytek zdravého rozumu naštěstí jeho řidiči zůstal, a proto sklopenou závoru prorazil a z přejezdu vyjel. To však byla jeho jediná světlá chvilka. Zastavit a oznámit nehodu už se mu nechtělo a z místa ujel," popisuje policejní mluvčí David Chaloupka.

Jakmile kamion z přejezdu zmizel, uběhlo 25 vteřin a dorazil osobní vlak… Naštěstí to všechno odnesla jen zlomená závora.

Trestu ale řidič neujde. Policisté už znají registrační značku kamionu, přesto prý přivítají další svědectví případných svědků.

Související obsah

​K situaci, kdy se vůz ocitne mezi závorami na přejezdu, může dojít i nešťastnou náhodou. "V tomto případě je namístě, tedy pokud je to možné, s vozidlem odjet nebo jej odtlačit z kolejí, a to i za cenu poškození závor nebo vozidla. Pokud je auto pro poruchu nepojízdné, je nutné, aby z něj všichni vystoupili a odešli do bezpečného prostoru mimo trať," doplňuje David Chaloupka.

Související obsah

​Pro zastavení provozu na kolejích je nutné volat tísňovou linku a nahlásit číslo přejezdu. To je vyznačeno přímo na zabezpečovacím zařízení. "Je také možné běžet podél kolejí v obou směrech a snažit se signalizovat strojvůdci, aby zastavil vlak," dodává policejní mluvčí.

vak, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Hodonínsko

Důležité Události