Auto

Muž dostal pokutu za dlouhé nabíjení hybrida. Nabil ho přitom jen z poloviny

Muž dostal pokutu za dlouhé nabíjení hybrida. Nabil ho přitom jen z poloviny
Ilustrační foto. | Zdroj: Profimedia

Majitel hybridního vozu Max Wilkinson má za sebou nepříjemnou zkušenost s jeho nabíjením, kterou se rozhodl sdílet, aby varoval ostatní řidiče. Za příliš dlouhé setrvání na nabíjecím místě supermarketu Lidl v Cheltenhamu v Anglii totiž dostal pokutu v přepočtu za 2 644 korun.

Max Wilkinson, radní města Cheltenham ve Velké Británii, si nedávno koupil čtyři roky starý hybrid Mini Countryman. Bydlí v ulici bez nabíjecích stanic, proto se vydal na nákup do supermarketu Lidl, kde chtěl svůj vůz nabít, zatímco bude nakupovat.

Po nákupu nechal vozidlo ještě dál nabíjet a vrátil se o dvě hodiny později, za tu dobu bylo nabité asi z poloviny, píše deník Gloucestershire Live. O týden později dostal Wilkinson oznámení o pokutě ve výši 90 liber (zhruba 2 644 korun).

Související obsah

​Později si majitel elektromobilu uvědomil, že na parkovišti zahlédl nápisy, které zákazníky upozorňují na maximální možnou dobu parkování a nabíjení, která je 90 minut. "Zaplatil jsem pokutu a je to fér. Zdá se mi však nelogické, že poměrně hodně majitelů elektromobilů a hybridů nebude moci na parkovišti strávit dostatek času, aby svá vozidla mohli plně nabít," řekl deníku Wilkinson.

Podle něj by to společnost měla dát jasněji najevo v aplikaci nebo samotné nabíječce. "Lidé chtějí přispět svým dílem a přejít od špinavých benzinových a naftových vozidel, ale v tuto chvíli není tato změna dostatečně snadná," dodal Wilkinson.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události