Domácí

Kousek od strašlivé nehody. Řidič natočil obrovský hazard při předjíždění

Při jízdě na silnici u Mohelnice natočil jeden z řidičů nebezpečný risk předjíždějícího auta. Ve zúžení na jeden pruh totiž pokračovalo v předjíždění kamionů, v protějším pruhu na něj přitom mířila auta. Nehodu nakonec naštěstí nezpůsobilo.

Na kopci nad Mohelnicí v Olomouckém kraji se málem stala děsivá dopravní nehoda. Jeden z řidičů natočil modrý vůz, který chtěl za zúžením ze dvou pruhů na jeden skrze šrafování předjet kamiony.

"Toto se mi 4. dubna v asi 11 hodin stalo cestou na Litomyšl," napsal čtenář TN.cz. Na videu se ukazuje jiný čas, je to ale proto, že není na kameře nastavený. "Rychlost byla asi 80 km/h v hustém provozu, kdyby automobily v protisměru neuhnuly až na svodidla, byla by to šeredná nehoda," uvedl.

Související obsah

Řidič modrého automobilu tím málem způsobil velkou nehodu. V protisměru totiž jela auta, která se mu musela vyhýbat a najet až ke krajnici. Nakonec se muselo auto opět zařadit za kamion, který chtělo předjet. Naštěstí tedy nezpůsobilo nehodu.

"Jednoznačně je to hrubé porušení pravidel silničního provozu," vysvětlil dopravní expert Roman Budský. "Trest za to by mohl být sedm trestných bodů, šest až 12 měsíců zákaz řízení a pokuta pět až deset tisíc korun," dodal. 

Problémem podle Budského je to, že řidič ohrozil nejen protijedoucí vozidla, ale i to, které jelo za ním a muselo zpomalit. "Zajímavá mi ale přišla i druhá část videa, kde ve dvou pruzích už kamiony předjet nechce," prohlásil Budský. "To buď znamená, že ho zpražil spolujezdec, nebo jel sám a náhle dostal strach," doplnil Budský. Je podle něj i možné, že tento řidič k ježdění není způsobilý.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události