Rady a tipy

Deka na sedačce rozhodně nestačí. Opravdu vozíte svoje domácí mazlíčky bezpečně?

Pokud vašemu čtyřnohému příteli dáte jen měkkou deku na zadní sedadlo vozu, neděláte pro jeho i vaši bezpečnost maximum. Když do auta zezadu někdo lehce narazí, psa to vymrští ze sedadla a může to kromě něj ohrozit i všechny cestující v autě. Jak bezpečně přepravovat v autě domácí mazlíčky? Podívejte se, co doporučuje expert Toyoty Daniel Němec.

"Psa nikdy nepřevážejte na předním sedadle, kde je aktivní airbag spolujezdce. Neměl by ale jezdit ani volně vzadu, kde při prudkém brždění nebo nárazu může pes vyletět dopředu," upozorňuje produktový specialista z českého zastoupení značky Toyota Daniel Němec.

Doporučuje namontování speciální mříže, která odděluje zavazadlový prostor od zbytku vozu. Ideální je mříž, připevněná na kotvící body v autě, takže ji můžete kdykoli snadno vyndat a zase nasadit podle potřeby.

"Mříž lze obalit dekou, aby v případě nehody nedošlo ke zranění vašeho psa. Jakmile psa naložíte, je nutné zajistit speciálním postrojem nejen jeho, ale je také třeba ostatní převážené předměty zajistit tak, aby mu nemohly ublížit," doporučuje Němec.

Související obsah

​Tyto rady se týkají zejména větších plemen. Psy menších ras je možné převážet na zadních sedadlech, ale ani to se neobejde bez správných pomůcek. I tady je potřeba mít správný postroj, který připnete k bezpečnostním pásům. Podívejte se na to ve videu.

Na zadní sedadla můžete také dát ochranný potah, který zajistí, že interiér vozu zůstane čistý.

Způsob přepravy zvířat je daný i zákonem, pokud tedy psa nemáte v autě správně zajištěného, při policejní kontrole vám může hrozit pokuta.

Související obsah

​Na delších cestách také nezapomínejte na pravidelné zastávky na venčení, zajistěte svému pejskovi také přísun vody, případně jídla.

vak, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události