Autoservis

Dejte si dobrý pozor na agresivní ptačí trus! S lakem auta dělá strašné věci

Dejte si dobrý pozor na agresivní ptačí trus! S lakem auta dělá strašné věci
Ilustrační snímnek | Zdroj: Profimedia

Jen rok staré auto – v pátek na něm přistál ptačí trus, v neděli ho majitel umyl. Přesto po trusu zůstala po dvou dnech hrozivá stopa. Lak je zničený a autorizovaný servis odmítá uznat reklamaci, nejde totiž o výrobní vadu. Na ptačí trus si proto dejte dobrý pozor, varují odborníci.

Může ptačí trus poškodit lak na vašem autě? Může. A stává se to velmi často. Odborníci upozorňují, že je velmi agresivní a současné laky dokáže rozežrat. Stačí pár hodin na slunci.

Přesvědčil se o tom i Roman Sališ z Bratislavy. Výkal mu během necelých dvou dnů nepěkně zničil lak na jeho rok staré Toyotě Corolla. "Minulý týden v pátek mi zůstal na kapotě ptačí trus. V neděli jsem byl auto umýt a tohle tam zbylo. Kromě toho jsem si všiml i podobné anomálie o kousek níže. Na dotek je to drsné," popisuje.

Tohle je výsledek:

Lak na autě zničený ptačím trusem. | Zdroj: Se svolením Romana Sališe

​​"Jezdím skoro 30 let, ale za tu dobu se mi nikdy nestalo, že by ptačí trus po třech dnech takto vyžral lak. Mně přijde, že tento lak je prostě slabý, nekvalitní," dodává Roman Sališ.

V autorizovaném servisu mu ale řekli, že na záruční opravu laku nemá nárok. Na takové poškození se prostě záruka nevztahuje. "Ptačí trus obsahuje tolik kyselin, že je skutečně velmi agresivní," říká Juraj Slezák, technik autorizovaného servisu PPC Team v Bratislavě.

"Není to ale vada laku. Jde o mechanické poškození. Lak splňuje normy, ale bohužel agresivnímu ptačímu trusu odolat nedokáže," dodává Slezák. A zároveň potvrzuje, že podobných případů je teď spousta.

Související obsah

​I expert Pavel Baláž varuje řidiče, aby si na ptačí trus dali dobrý pozor. "Automobilky v současnosti kvůli ekologickým normám používají laky ředitelné vodou. Japonská auta jsou obecně známá slabými laky, ale v podstatě je úplně jedno, jestli máte toyotu, mazdu, škodovku, mercedes nebo lambo, ptačí trus rozleptá každý lak, pokud není kvalitně ošetřený," upozorňuje majitel specializované firmy CleanCar Autodetailing v Brodu nad Dyjí.

V ptačím trusu je velké množství kyseliny močové, protože ptákům kyselina pomáhá strávit hmyz, bobule nebo i zrnka písku či kosti v jejich stravě. Vzniká tak velmi agresivní mix, který se při letních teplotách dokáže dostat i přes jinak odolné nátěry na ochranu laku, poškodit vrchní čirou vrstvu laku, nebo dokonce úplně rozleptat barvu až na podklad. Někteří řidiči dokonce tvrdí, že jim ptačí trus naleptal na autě i okno.

Proto Baláž doporučuje trus z auta co nejdříve po "útoku" ptáka odstranit, lak na postiženém místě ošetřit detailerem, tedy přípravkem na čištění, regeneraci a ochranu laku, a ideálně auto co nejdřív vzít do myčky.

Související obsah

Očištění je třeba provést včas a důkladně, jinak se už po pár hodinách kyselina "spojí" s lakem a mnohem hůře se odstraňuje. ​

Co se zaschlým trusem? Kyselina močová je velmi špatně rozpustná vodou, dá se neutralizovat bezpečným alkalickým přípravkem (například směsí jedlé sody a horké vody – stačí čtyři lžíce na litr roztoku), poté je ale potřeba místo pořádně opláchnout a ošetřit.

Na rozpuštění zaschlého trusu můžete použít i univerzální mazací sprej WD-40, který pak lze dobře setřít. Ale pozor, nepoužívejte ho na přímém slunci nebo na rozpálenou kapotu. Nechte ho působit jen chvilku. Místo pak otřete hadříkem a znovu dobře očistěte.

Na trhu jsou i speciální utěrky nebo spreje na odstranění trusu.

Pokud nečistotu dokonale neodstraníte a rovnou místo zavoskujete, na laku ji jen zakonzervujete. I proto je důležité časté a důkladné mytí.

Ochranu pak může zesílit ochranný vosk, nanokeramická vrstva nebo ochranná fólie. Sice ani tak nemáte 100% jistotu, ale můžete alespoň prodloužit dobu, než dojde k rozleptání laku, usnadnit si čištění a minimalizovat škody.

"Lak dokážou zničit i mušky, smola, květy stromů a další nečistoty. Stačí pár minut na přímém slunci a vyleptají se do laku. V lepším případě to jde jemně zabrousit," podotýká Pavel Baláž.

Není radno nechávat auto pod stromem... | Zdroj: TN.cz

​Jakmile je ale lak poškozený tak, že je vidět podklad, nebo dokonce plech, opravit poničené místo nelze, musí následovat přelakování celého dílu. A to už je záležitost za pět tisíc korun i více.

Dobře si tak vybírejte, kde budete parkovat. Nechat auto ve stínu stromů není vždy to nejlepší řešení. A když už vám na autě přistane něco nežádoucího, zbavte se toho co nejdřív.

Podívejte se, co může ptačí trus zanechat na kapotě auta:

vak, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události