Domácí

Řidiči budou moci extrémně levně tankovat. Benzinky lákají na různé akce

Řidiči budou moci extrémně levně tankovat. Benzinky lákají na různé akce
Ilustrační foto | Zdroj: Getty Images

Kdo měl v úterý štěstí, mohl si natankovat benzin či naftu za ceny, jaké platily před deseti lety. Pohonné hmoty okolo 30 korun nabízely čerpací stanice ČS PRIM v Mladé Boleslavi i v Teplicích a podle vedení společnosti se budou podobné akce pravidelně opakovat. Nejrůznější výhody a slevy však nabízejí zákazníkům také další benzinky.

Příjemný šok zažili v úterý nad ránem řidiči u čerpací stanice ČS PRIM poblíž obchodního centra Olympia Mladá Boleslav. V době, kdy se ceny za litr Naturalu 95 šplhají k téměř 50 korunám, tak v Mladé Boleslavi ho nabízeli za 32,50 koruny. A Diesel se prodával ještě levněji – jen za 29,90 koruny. A v Teplicích byla situace obdobná. Litr benzinu za 31,70 koruny, stejné množství nafty o 1,40 koruny méně.

Akce platila jen několik hodin. Někteří se domnívali, že jde o aprílový žert. Jiní byli přesvědčení o "chybě v Matrixu". Kdo jel ale zrovna okolo a nevadilo mu si počkat v dlouhé koloně aut, rozhodně neprohloupil. Ceny na účtenkách odpovídaly těm ze stojanů. Obchodní ředitel sítě čerpacích stanic ČS PRIM Tomáš Hanus vysvětlil, že šlo o marketingový tah. "Naším záměrem bylo nejen udělat zákazníkům prima ráno, ale také ověřit rychlost, s jakou dokážou na změnu ceny reagovat. Akce tohoto typu hodláme v budoucnu opakovat, ale vždy krátkodobě a pouze na náhodně vybraných čerpacích stanicích," vysvětlil TN.cz.

Novou lokalitu a čas vždy určí nejužší vedení společnosti, které tyto informace bude do poslední chvíle tajit. "Akce plánujeme provádět přibližně jednou za dva měsíce. Vždy se bude jednat o krátkodobou akci v jednotkách hodin. Záležet bude pouze na štěstí zákazníka a jeho pozorovacích schopnostech," upozornil Hanus.

Související obsah

​MOL

Síť čerpacích stanic MOL akce tohoto typu neplánuje. I tak se ale zákazníci mohou slev při tankování dočkat. A v nabídce jsou i jiné benefity. "Ve vybraných případech realizujeme akce, při kterých je cena prémiových paliv stejná jako u standardních. Jinak většinu akcí vedeme přes naši mobilní aplikaci MOL GO prostřednictvím slev za získané věrnostní body," sdělil TN.cz tiskový mluvčí společnosti Martin Pavlíček.

EuroOil

Na úsporu až 0,40 koruny z každého natankovaného litru mohou dosáhnout zákazníci na čerpací stanici EuroOil, pokud vlastní Kartu SRDCOVKA. "Marketingovou podporu pro čerpací stanice EuroOil stavíme především na kvalitě našich paliv. Pro fleetové zákazníky pak máme individuální karetní program," shrnul mluvčí společnosti ČEPRO, pod kterou síť čerpacích stanic spadá, Marel Roll.

Podobné akce, jaké plánuje ČS PRIM, podle Rolla nejsou potřeba. "Zákazníci čerpacích stanic EuroOil dlouhodobě oceňují optimální poměr ceny a výkonu našich paliv, nabídku prodejen i doplňkové služby, které pravidelně rozšiřujeme – vyzvednutí balíků, platba složenek, prodej dálniční známky, tankování směsi do ostřikovače přímo z barelu, elektrodobíječky, a tak dále," vyjmenoval.

Související obsah

Shell

Že by něco podobného v budoucnu zrealizovala další společnost, Shell Czech Republic, je také spíše nepravděpodobné. Její globální síť nadnárodního charakteru je až příliš rozsáhlá. Aktuálně síť čerpacích stanic nabízí zákazníkům slevu až dvě koruny na litr pohonných hmot za každý bod v rámci věrnostního programu Shell ClubSmart. Tyto body je možné vyměnit také za vouchery do vybraných prodejen a slevových portálů.

OMV

Každý měsíc připravuje různé akce a soutěže pro zákazníky také OMV. Společnost láká na výhry, jakými jsou třeba automobily. Velmi pak propaguje aplikaci Marketplace, která shrnuje aktuální nabídky čerpací stanice. "S aplikací si můžete ještě více užít prémiové palivo MaxxMotion, umýt své vozidlo do lesku nebo doplnit energii VIVA kávou," uvádí OMV s tím, že po přihlášení do aplikace program dokáže zajistit také vyhodnocení trasy a sestavit řidiči nabídku na míru dle jízdní situace, počasí a dalších.

Benzina

Benzina ORLEN aplikace nabízí "rychlé a bezpečné mobilní platby, věrností odměny a také připojení TANKARTY Easy i Business", vhodné jak pro jednotlivce či rodiny, tak pro firmy. Karty usnadňují platby a také mohou zákazníkům zajistit slevy při tankování. Na vyjádření společnosti k dalším chystaným akcím redakce TN.cz ještě čeká.

Ceny pohonných hmot v Česku jsou vysoké. Stoupají i přes vládní opatření:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události