Domácí

Pozdvižení v Mladé Boleslavi: Řidiči tankovali za ceny jako před deseti lety

Pozdvižení v Mladé Boleslavi: Řidiči tankovali za ceny jako před deseti lety
Ilustrační snímek | Zdroj: Getty Images

Ceny jako před deseti lety pobláznily v úterý nad ránem řidiče u čerpací stanice ČS PRIM u Olympie v Mladé Boleslavi. Na benzin za 32,50 koruny a naftu 29,90 koruny si motoristé rádi počkali ve frontách i desítky minut. Nyní už se opět tankuje za normální ceny.

Příjemný šok zažili v úterý v noci a ráno řidiči u čerpací stanice PRIM poblíž obchodního centra Olympia Mladá Boleslav. Na cenovém stojanu se objevily nečekaně nízké ceny. V době, kdy se cena Naturalu 95 za litr šplhá téměř k 50 korunám, tak v Mladé Boleslavi ho nabízeli za 32,50 koruny. A diesel se prodával ještě levněji – jen za 29,90 koruny.

Někteří se domnívali, že jde o aprílový žert. Jiní byli přesvědčení o "chybě v Matrixu". Kdo jel ale zrovna okolo a nevadilo mu si počkat v dlouhé koloně aut, rozhodně neprohloupil. Ceny na účtenkách odpovídaly těm ze stojanů.

Související obsah

​​"Odjíždím s plnou. Zajeďte si taky natankovat, než si uvědomí, jakou cenu mají," vyzývala motoristy prostřednictvím sociálních sítí třeba Anna. "Ať už to byl marketingový záměr, nebo chyba zaměstnanců čerpací stanice, ještě kolem půl sedmé ráno benzín tolik skutečně stál," informoval na facebooku Rudolf.

Související obsah

​O půl hodiny později už ale měli řidiči smůlu. Jak redakce TN.cz zjistila od obchodního ředitele sítě čerpacích stanic PRIM Tomáše Hanuse, retro ceny byly opravdu součástí marketingové akce, o které se hned začalo mluvit na sociálních sítích. Po sedmé hodině ráno už se vše ale vrátilo do reality dnešních dní. Benzin stál 47,50 a nafta 47,90.

Přesto zákazníci nemusejí smutnit. Šanci vychytat nějakou další podobně lákavou nabídku ještě dostanou. "Na vybraných dvou čerpacích stanicích (PRIM Mladá Boleslav a PRIM Teplice u Olympie) jsme krátkodobě nastavili historické ceny. Naším záměrem bylo nejen udělat zákazníkům prima ráno, ale také ověřit rychlost, s jakou dokážou na změnu ceny reagovat. Akce tohoto typu hodláme v budoucnu opakovat, ale vždy krátkodobě a pouze na náhodně vybraných čerpacích stanicích," vysvětlil Hanus.

Ceny pohonných hmot v Česku nadále rostou. Snížení spotřební daně nepomohlo:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události