Zahraničí

Testovací elektromobil vypadl ze třetího patra parkoviště! Posádka to nepřežila

Testovací elektromobil vypadl ze třetího patra parkoviště! Posádka to nepřežila
Elektromobil ET5 EV čínské společnosti Nio soupeří s Modelem 3 od Tesly | Zdroj: Nio

Dva lidé zemřeli, když se ve středu z parkovacího domu v čínské Šanghaji zřítil elektromobil značky Nio. Nehoda se stala během testování vozidla v inovačním parku, jehož je parkoviště součástí, píše portál CNN.

Při nehodě zemřel zaměstnanec automobilky Nio a jeho kolega z partnerské firmy, uvedla čínská automobilka ve čtvrtečním prohlášení.

Oba byli uvnitř testovacího elektromobilu, který ve středu odpoledne vyletěl ze třetího patra parkoviště v inovačním parku v Šanghaji, kde má společnost Nio své sídlo.

Související obsah

​Výrobce elektromobilů na sociální síti Weibo událost komentoval s tím, že důvod hrozivého pádu nesouvisel s vozidlem. "Podle analýzy situace na místě můžeme předběžně potvrdit, že se jedná o nehodu," dodala společnost Nio s tím, že na vyšetřování příčiny spolupracuje s policií.

Videa, která kolují po sítích, ukazují, jak se záchranáři v oranžových kombinézách pokoušejí zachránit posádku rozbitého elektromobilu.

Původní prohlášení firmy mělo na sociální síti Wiebo 78 milionů zhlédnutí a posbíralo více než 1 700 komentářů. Diskutujícím se nelíbí, že se Nio vzdává zodpovědnosti, ačkoliv se nehoda stala při testování elektromobilu a policie přesnou příčinu ještě neurčila.

Související obsah

​Automobilka tak původní příspěvek stáhla a vydala nové prohlášení, ve kterém dala větu o tom, že nehodu nezpůsobilo vozidlo, do uvozovek. Na další výzvy o komentář podle portálu CNN Business společnost Nio nereaguje.

Společnost Nio, kterou v roce 2014 založil čínský podnikatel William Li, se stala jedním z nejrychleji rostoucích startupů s elektromobily v Číně a jedním z největších čínských soupeřů pro americkou Teslu Elona Muska. I proto se jí někdy přezdívá "čínská Tesla".

Vloni firma prodala 91 429 vozidel, což je o 109 % více než v roce 2020. A letošní prodeje opět rychle rostou. Oproti jiným výrobcům Nio ve svých elektrických autech sází na výměnné baterie.

vak, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události