Zahraničí

Takhle dopadl zbrusu nový Range Rover za 3,5 milionu. Neuvěříte, jak se to stalo

Takhle dopadl zbrusu nový Range Rover za 3,5 milionu. Neuvěříte, jak se to stalo
Zdroj: Road & Truck / Boyd A. Loving

Pátá generace Range Roveru je aktuální pýchou automobilky Jaguar Land Rover. Je to luxusní SUV plné technologií a systémů, které zajišťují posádce výsostný komfort. Odpovídá tomu i cena, která začíná na zhruba 3,5 milionu korun. Jak se dá během pár vteřin takové auto totálně zdemolovat?

Není to hezký pohled luxusní Range Rover je na padrť. Střecha vypadá jak víčko hodně špatně otevřené konzervy, kola jsou svlečená na ráfky, zadek sotva drží a boky jsou úplně sedřené. Jen přední část vypadá celkem dobře. Auto za minimálně 3,5 milionu je každopádně na odpis…

Jak se luxusní SUV změní v takovou hromadu šrotu? Stačí pár vteřin a chyba při nakládání na přívěs nebo při plánování cesty.

Zbrusu nový Range Rover totiž minulý týden ve čtvrtek při jízdě po dálnici v americkém New Jersey spadl ze zadní části nákladního auta, uvedl portál Daily Voice. Nehoda se stala pod mostem a srolovaná střecha by odpovídala tomu, že Range Rover byl prostě na přívěsu posazený moc vysoko.

Padající SUV trefilo vzadu jedoucí sedan Honda Accord, který už po nehodě nebyl schopný další jízdy. Fotograf Boyd A. Loving, který byl krátce po nehodě na místě, uvedl, že byl zraněn nejméně jeden člověk.

Související obsah

​U nehody zasahovali policisté, hasiči i záchranáři a jak Range Rover, tak Honda Accord musely být z místa odtaženy, podotýká motoristický portál Road & Truck.

Kamion přepravoval hned několik identických Range Roverů ve stejném laku. Podle fotek ale všechna ostatní auta zůstala v pořádku na přívěsu. Road & Truck dodává, že nové vozy nejspíš měly namířeno do sídla automobilky Jaguar Land Rover, které je jen pár kilometrů od místa nehody.

vak, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události