Zahraničí

Opravy silnic, Němcům začínají prádniny. Cesta do Chorvatska bude masakr

Pokud se o víkendu chystáte autem k moři, připravte se na dlouhé kolony. V části Německa i Nizozemska totiž začínají letní prázdniny a dopravní situaci v Rakousku zase komplikují omezení na silnicích. S obtížemi by měli počítat hlavně řidiči, kteří míří na italské, chorvatské a francouzské pobřeží.

Takhle to vypadá v polovině července každý rok. Nekonečné fronty a zácpy na hlavních tazích k moři. Míří tam statisíce obyvatel západní Evropy, kde právě začaly prázdniny. Nejinak tomu nebude podle dopravních expertů i letos.

Rakouský automotoklub očekává, že přetížená bude například dálnice A13, která vede od Innsbrucku na jih k italským hranicím. Zácpy se zřejmě nevyhnou ani dalším dálnicím a komplikace se dají očekávat také u tunelu Karavanky, který spojuje Rakousko se Slovinskem.

"Nejdůležitější je být pořádně připraven, to znamená mít natankované auto, dostatek nápojů, dostatek ovoce nebo občerstvení, někdo potřebuje léky," vyjmenoval dopravní expert Jan Pechout.

Související obsah

​Experti také radí, aby si řidiči dali pozor na dodržování dopravních předpisů. "Před letní sezonou některé země přitvrdily, zejména co se týká výše pokut, takže je dobré být opatrný. Překročení rychlosti či nedodržení záchranářské uličky dneska vyjde velice draho a můžete mít zkaženou dovolenou," řekl Pechout.

Experti řidičům doporučují, aby se na dovolenou vydávali raději uprostřed týdne, kdy je vytíženost dálnic výrazně menší. Když už se dostanou do kolony, je důležité zachovat chladnou hlavu a udržet si dobrou náladu.

rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události