Zahraničí

Senior se tvrdě pomstil bazaru za starou křivdu. Před 36 lety mu prodali vadné auto

Senior se tvrdě pomstil bazaru za starou křivdu. Před 36 lety mu prodali vadné auto
Ilustrační snímek. | Zdroj: Profimedia

V roce 1986 si koupil auto značky Jeep, jenomže se brzy ukázalo, že má vadný motor. Dlouhé roky se s autem trápil. Až teď, tedy po 36 letech, se prodejci ojetin pomstil. A to dost tvrdě.

Devětasedmdesátiletý Dewey Fredrick brzy ráno nakráčel do dvou autobazarů ve městě Fort Wayne v americké Indianě a začal řádit. Na dvou pozemcích zapálil čtyři vystavená auta, píše portál deníku Washington Post.

Muž byl dopaden, obviněn ze čtyř případů žhářství a nyní mu hrozí osm až 48 let vězení, pokud bude odsouzen za všechny čtyři trestné činy. Přesto se svému činu směje.

Proč? Jeho řádění je totiž důsledkem 36 let staré křivdy. A senior je podle všeho nadšený, že se mohl po tak dlouhé době pomstít.

Pozemky autobazarů, kde senior pálil auta, jsou propojeny s dealerstvím, proto Fredrickovi před lety autobazar prodal vadné auto. V roce 1986 si tam koupil vůz značky Jeep se špatným motorem, aniž by o skryté vadě věděl. Prodejce následně odmítl reklamaci i jakoukoliv další pomoc. Podvedený zákazník sám říká, že tahle koupě pro něj na tři desetiletí znamenala muka.

Související obsah

​Dnes 79letý muž vyšetřovatelům svou pomstu popsal. V neděli 17. července zhruba hodinu po půlnoci přijel k areálu prvního autobazaru, pronikl k autům, otevřel palivovou nádrž stojícího SUV Jeep Compass z roku 2019 a nacpal do ní zapálenou světlici.

Stačilo pár vteřin a v plamenech nebylo jen jedno auto, ale i vedle stojící GMC Acadia z roku 2013 a dva roky starý Jeep Cherokee.

Tím ale Dewey Fredrick neskončil. Přejel k druhému bazaru, který patří stejnému prodejci. Tam si vyhlédl kabriolet Pontiac Solstice z roku 2008. Nožem rozřízl střechu a dírou prostrčil další světlici, která zapálila interiér.

Na první zastávce seniora dokonce zachytila kamera:

Celkem napáchal škodu za necelých 85 tisíc dolarů, v přepočtu tedy přes dva miliony korun.

Podle portálu Washington Post muž už v 80. letech jeden pokus o pomstu provedl. Na pozemku prodejce tehdy zalepil u několika aut dveře silným lepidlem. O 36 let později se ale rozhodl, že trest musí být tvrdší.

Související obsah

​"Bylo na čase, aby se kuřata vrátila na hřad," řekl senior vyšetřovatelům. Tohle staré americké přísloví se používá právě ve spojitosti s tím, že je někdo potrestán za své činy spáchané v minulosti.

Dewey Fredrick byl prý dokonce smutný, že nemohl na vlastní oči sledovat požár, který založil. A když mu vyšetřovatel ukázal záběry z bezpečností kamery, klidně prý identifikoval sebe i svoje současné auto. A výsledku své pomsty se od srdce zasmál.

vak, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události