Domácí

Poprask u čerpacích stanic. Znepokojení řidiči si začali opět chystat zásoby

Úterní informace o uzavření jižní větve ropovodu Družba a s ním spojeného omezení dodávek pohonných hmot, vyvolalo u českých čerpacích stanic poprask. Od rána se na řadě míst tvořily dlouhé fronty, protože řidiči chtěli natankovat za původní ceny. Ani dnešní dohoda mezi všemi stranami o opětovném spuštění ropovodu ale neznamená, že dodávky do České republiky se podaří okamžitě v plné výši obnovit.

U některých čerpacích stanic se tvořily obrovské fronty, lidé se znovu předzásobovali palivy. Řidiči se obávali skokového zdražení pohonných hmot kvůli uzavření jižní větve ropovodu Družba. "Doplníme plnou, dokud je levně," vysvětlovali reportérovi TV Nova oslovení řidiči v Jihlavě.

Podobně to ale vypadalo napříč celou republikou. Fronty byly hlavně u těch čerpacích stanic, které nabízejí nejlevnější pohonné hmoty. Deset kilometrů od Karlových Varů natankujete benzín za 38,90 Kč, naftu pak za 40,90 Kč. V centru města si pak připlatíte okolo čtyř korun.

Související obsah

​"Doplňuji si zásoby, abych měl na rok naftu v téhle šílené době," zaznívalo od řidičů z Královéhradecka, z nichž někteří byli ochotni strávit v kolonách na čerpacích stanicích klidně i desítky minut. "Je to 15 minut, ale nevím, jak dlouho budu čekat," uváděli.

Ani to, že během dopoledne slovenská rafinerie zaplatila převodní poplatky, a ropa by díky tomu měla ropovodem Družba znovu v dohledné době začít proudit naplno, moc klidu nepřineslo. Fronty se u čerpacích stanic tvořily i odpoledne.

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události