Domácí

Registr vozidel opět funguje. Úřady v Česku mohou znovu vydávat dokumenty

Registr silničních vozidel, který se ve středu dostal do technických potíží, je opět plně funkční. Problémy s tiskem se podařilo odstranit, řidičům tak mohou být opět vydávány všechny potřebné dokumenty. K plnému zprovoznění systému nakonec došlo rychleji, než ministerstvo dopravy předpokládalo.

Celorepublikový výpadek postihl ve středu registr vozidel. Úřady po celém Česku měly z technických důvodů omezený provoz. Nemohly totiž generovat a vydávat dokumenty lidem, kteří přišli zaregistrovat své dopravní prostředky.

"Systém je funkční, na úřadech lze požádat o registraci, nicméně nedojde k vydání dokumentů," vysvětlilo dopoledne ministerstvo dopravy. To o závadě informovalo externího dodavatele, který je za síť zodpovědný. 

Související obsah

​Podle ministerstva dopravy se závadu podařilo odhalit, oprava tohoto druhu si však žádá čas. "Nejedná se o kybernetický útok, ale o problém na straně externího dodavatele. Omlouváme se za komplikace. Úřady v celé republice jsou o potížích informovány," uvedl resort.

Problém měl být vyřešen odhadem v průběhu čtvrtka, nakonec se ale veškeré závady podařilo odstranit dřív. "Registr silničních vozidel je opět plně funkční. Problémy s tiskem byly odstraněny, vydávání požadovaných dokumentů probíhá znovu bez problémů. Děkujeme za trpělivost a ještě jednou se omlouváme za způsobené komplikace," upozornilo ministerstvo ve středu před půl pátou.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události