Zahraničí

Luxusní veterán jako schránka pro pašeráky. Bentley z roku 1960 skrývalo děsivý náklad

Luxusní veterán jako schránka pro pašeráky. Bentley z roku 1960 skrývalo děsivý náklad
Zdroj: NSW Police / Australian Border Force

Bentley S2 je luxusní čtyřdveřový sedan, který se vyráběl v letech 1959 až 1962, stejně jako další limuzína Rolls-Royce Silver Cloud II. Pod kapotou má kapalinou chlazený vidlicový osmiválec s výkonem 200 koní a dnešní cena takového veterána se pohybuje kolem 1,5 milionu korun. V Austrálii se jeden takový kousek dostal do rukou policie, kterou víc než krása historického vozu šokoval náklad ukrytý v jeho útrobách.

Bentley S2 z roku 1960 připutovalo do Austrálie v kontejneru z Kanady. Že by si sběratel veteránů nechal poslat vzácný kousek? Nikoliv. Pohraniční policie záhy zjistila, že přes 60 let stará limuzína tentokrát posloužila jako luxusní schránka pro nelegální náklad.

Když totiž celníci rentgenovali přepravní kontejner, našli mnohem víc než jen nádherné historické auto. Do různých částí vozu byly napěchovány desítky kilogramů pervitinu a kokainu, píše portál National Post.

Hned po rentgenu se pohraniční stráž vrhla do demontáže a za světlomety objevili pytle pervitinu. Následovala systematická policejní prohlídka během které bylo objeveno celkem 161 kilogramů pervitinu a 60 kilo kokainu.

Související obsah

​Celkovou hodnotu pašovaných drog policie Nového Jižního Walesu odhaduje na 155 milionů australských dolarů, tedy přes 2,6 miliardy korun. Ukrytý náklad tak přesáhl hodnotu samotného historického auta víc než 1700 krát.

Policisté ale auto nezabavili, místo toho veterána znovu smontovali, nechali doputovat na místo určení. Počkali, až se adresát pokusí drogy ze schránek vyjmout a pak provedli razii.

Podle policejní zprávy na místě zabavili Ford Focus, mobilní telefony, nářadí a počítač. A zatkli dva muže ve věku 22 a 23 let, jednoho obvinili ze šesti a druhého hned ze sedmi trestných činů, včetně pašování a držení velkého množství drog a účasti na zločinecké skupině.

Související obsah

​Při souvisejícím zátahu pak policie zastavila SUV Toyota Land Cruiser, ve kterém bylo ukryto přes dvě kila pervitinu a v přepočtu více než 18 milionů korun v hotovosti. Řidič i spolujezdec byli pochopitelně taky zatčeni.

National Post dodává, že Austrálie je v centru pozornosti pašeráků kvůli vysoké poptávce po drogách a vysokým cenám na ulici, přičemž mnoho nelegálních látek do země míří právě z Kanady, ale i z dalších částí světa.

vak, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události