Autonovinky

Škoda Auto mění logo. Co bude s tradičním okřídleným šípem?

Automobilka Škoda mění design svých aut a také tradiční logo. Jde o nejradikálnější změnou firemní identity za posledních 30 let.

"S naší novou firemní identitou posouváme vzhled celé značky na vyšší úroveň. Vyvíjí se nejen naše produktové portfolio, ale také naši zákazníci. A my to vnímáme jako ideální příležitost, jak značku přizpůsobit desetiletí transformace a upravit její vzhled potřebám a očekáváním zákazníků. Naše nová korporátní identita podtrhuje moderní a osobitý design a jasně ukazuje náš přístup, který je v první řadě digitální," vzkazuje člen představenstva Škoda Auto za oblast prodeje a marketingu Martin Jahn.

Zdroj: Škoda Storyboard

​Zásadní změnou prošel hlavně nápis Škoda. Nová podoba se nejprve objeví v informačních a komunikačních materiálech automobilky a od roku 2024 i na budoucích modelech. A slovní nápis "Škoda" bude ve srovnání s logem používán mnohem častěji.

Související obsah

​Nová stylizace využívá úplně jinou typografii, která pracuje se symetrií a kombinací oblých tvarů s hranami. Největší výzvu představovala integrace háčku, který reprezentuje důležitou součást českého historického dědictví značky. Háček nad písmenem S je nyní integrován do prvního písmene.

​Změnou, byť ne tak zásadní jako v případě typografického nápisu, prošel rovněž tradiční symbol okřídleného šípu. Na první pohled je patrné jeho zjednodušení. Nově bude logo vykresleno bez plastické 3D grafiky.

Zdroj: Škoda Storyboard

​Automobilka tak prý reaguje na posun k ještě větší digitalizaci komunikace. "Jednodušší dvourozměrné logo je mnohem působivější zejména na mobilních zařízeních a lze jej také flexibilněji integrovat do různých formátů," vysvětluje.

Zdroj: Škoda Storyboard

​Na vývoji nové firemní identity se pod vedením marketingového oddělení podíleli zaměstnanci napříč celou společností. Kromě toho se k vybraným návrhům vyjádřilo 2200 respondentů ze šesti pro Škodovku klíčových trhů.
V barevném provedení bude Škodovka nově používat zelenou a to ve dvou různých odstínech: smaragdové a "elektricky zelené". Hlavně proto, že zelenou si v průzkumech respondenti spojovali s ekologií, udržitelností a elektromobilitou.

Nový design se promítne i do infotainmentu a dalších prvků vozů Škoda. Součástí modernizace budou také designové úpravy provozoven autorizovaných partnerů.

vak, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události