žebříček

Nejlepší ojeté auto na současném trhu? Britové mají jasno: Škoda Karoq

Nejlepší ojeté auto na současném trhu? Britové mají jasno: Škoda Karoq
Zdroj: TN.cz/Jakub Deml

Britský magazín Auto Express každoročně hodnotí ojetiny dostupné na aktuálním trhu. A pro letošní rok jako nejlepší "kauf" zvolil ojetou Škodu Karoq. Škodovky bodovaly i v jednotlivých kategoriích. Podívejte se na vítěze podle různých segmentů automobilového trhu.

Jak dostat co největší hodnotu za co nejlepší cenu? Tak právě tohle je hlavním motivem žebříčku, který pravidelně sestavuje britský motoristický magazín Auto Express. A jednou za rok vyhlašuje i Used Car Awards, tedy soutěž o nejlépe hodnocenou ojetinu roku.

Letošním celkovým vítězem byla vyhlášena Škoda Karoq.

Magazín ojetiny hodnotí podle vzhledu, jízdních vlastností, prostoru, komfortu i výbavy. A na druhou misku vah skládá nejen pořizovací náklady, ale i náklady na provoz, servis a náhradní díly nebo na pojištění a další povinné poplatky.

Související obsah

​"Bez ohledu na to, jak se na to díváte, Karoq má pro každého něco. Ať už hledáte praktičnost, hodnotu, styl, nízké provozní náklady, nebo spokojenost s řízením, toto SUV to splní," píše Auto Express o středně velkém SUV z Česka.

Ojetý Karoq podle hodnocení nabízí ve své cenové hladině nejvíc. Prostor, styl, možnost pohonu všech kol i úhledný interiér plný chytrých funkcí, bezpečnostních asistentů a kvalitních materiálů. Magazín vyzdvihl i vyváženost pocitu z jízdy a ovladatelnosti a také rozměry, které vyhovují městskému provozu a zaručují i dostatek pohodlí při delších trasách.

Ani v nabídce motorů Auto Express nevidí žádný slabý článek, přesto za nejlepší koupi hlavně vzhledem k hospodárnosti považuje litrový benzínový motor s výkonem 113 koní.

Související obsah

​"Najděte si čistý, dobře opečovávaný Karoq a všechny vaše nároky budou pokryté. Takže klobouk dolů před Karoqem, který je zcela zaslouženě ojetým vozem roku 2022," dodává nadšeně britský magazín.

Za Karoqem se v celkovém hodnocení umístil loňský vítěz, tedy malý, ale praktický crossover Citroën C3 Aircross. Třetí skončil sedan Volvo S90, který je podle listu Auto Express jednou z nejlepších ojetin desetiletí díky přesnému řízení, agilitě a také díky elegantnímu vzhledu, špičkové kvalitě, prostoru a pohodlí, které si nezadá s luxusem limuzíny.

Škodovky bodovaly i v jednotlivých kategoriích, které magazín vyhlásil. Octavia je nejlepším ojetým kombíkem roku a model Citigo zase nejlepší volbou pro ty, kteří hledají auto do města. Ojetiny roku 2022 podle magazínu Auto Express v jednotlivých kategoriích:

Ojeté auto roku 2022 Škoda Karoq
Nejlepší ojeté městské auto Škoda Citigo
Nejlepší použité supermini Ford Fiesta
Nejlepší ojetý kompaktní rodinný hatchback Volkswagen Golf
Nejlepší ojetý rodinný vůz Opel (Vauxhall) Insignia
Nejlepší ojeté kombi Škoda Octavia Combi
Nejlepší ojeté malé SUV Citroen C3 Aircross
Nejlepší ojeté středně velké SUV Škoda Karoq
Nejlepší ojeté velké SUV Volvo XC90
Nejlepší ojetina střední třídy Audi A4
Nejlepší ojeté manažerské auto Volvo S90
Nejlepší ojetý luxusní vůz Range Rover
Nejlepší použité MPV Citroen Grand C4 Picasso
Nejlepší ojeté kupé Audi A5 Coupe
Nejlepší ojetý kabriolet Mazda MX-5
Nejlepší použitý hot hatch Ford Fiesta ST
Nejlepší ojeté sportovní auto Porsche 911
Nejlepší ojetý hybrid Mercedes C 350 e
Nejlepší ojetý elektromobil Hyundai Ioniq Electric
Nejlepší ojetá dodávka Ford Transit Custom
vak, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události