Za volantem

Zbláznil se? Kamioňák se otáčel do protisměru, přes dvojitou čáru a šest jízdních pruhů!

Hodně nepříjemný zážitek si z úterní cesty domů ze Slovenska odnesla posádka osobáku, kterou na frekventované silnici u Lipníka nad Bečvou vyděsil nebezpečný manévr řidiče kamionu. Ten se totiž nerozpakoval a mezi projíždějícími vozy se otáčel napříč šesti jízdními pruhy.

Čtyřproudá silnice vedoucí kolem Hranic na Moravě je frekventovanou spojkou, která vede od slovenských hranic směrem na Přerov, Olomouc a dálnici D1. Nepatří zrovna k nejbezpečnějším silnicím v Česku. Přesto na ní někteří řidiči bez rozmyslu předvádějí neuvěřitelné kousky.

Jeden takový "vyšvihl" v úterý odpoledne kamioňák, který se u Lipníku nad Bečvou nejspíš ztratil z plánované trasy. A nebo prostě hledal způsob, jak se otočit do správného směru s co nejmenší časovou ztrátou.

Místo, kde se kamion otáčel napříč všemi jízdními pruhy. | Zdroj: Google Street View

​Neváhal při tom ohrozit posádky několika aut. "Vraceli jsme se ze Slovenska, jeli jsme ve směru na Olomouc. Najednou se před námi objevil kamion napříč silnicí. Štěstí bylo, že jsme ho viděli z dálky, takže jsme zpomalili, ale být lepší počasí a jet tam nějaký motorkář, tak by to asi moc dobře nedopadlo," popisuje čtenářka TN.cz, která nebezpečný manévr natočila.

Další auta musela brzdit i v opačném směru. Kamioňák se totiž otáčel hned přes šest jízdních pruhů! Dvojitá plná čára pro něj byla nepodstatným detailem. Podívejte se v úvodním videu.

vak, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události