Zajímavosti

Historické skvosty i nejnovější kousky. V Británii se koná tradiční veletrh motorek

Ve Velké Británii se aktuálně koná tradiční motocyklový veletrh, na kterém jsou k vidění historické skvosty i nejnovější kousky od věhlasných světových značek. A kvůli tomu se tam vydávají tisíce lidí.

Naleštěné stroje, kam oko dohlédne. Svátek všech motocyklových nadšenců je opět tady. Birmingham je v těchto dnech jejich nejvyhledávanější destinací a není se čemu divit.

Jedním z vystavujících je například britská značka BSA, která před padesáti lety zkrachovala. Teď se ale firma snaží o comeback a představila krasavce, který jako by svým předchůdcům z oka vypadl. Navíc má ale pár vymožeností.

"Motor není ochlazovaný vzduchem, jen jsme chtěli, aby to tak vypadalo. Chtěli jsme, aby nová Zlatá hvězda byla té staré co nejvíce podobná. Ale ta dnešní už má samozřejmě elektrický startér, USB nabíječku nebo vstřikovač paliva," vysvětlil marketingový manažer BSA David Edwrds.

Související obsah

​Řada britských značek se stále nechává inspirovat historickým vzhledem motorek. Výjimkou není ani Norton. Ta nabízí i model V4SV, který se určitě zalíbí milovníkům modernějšího vzhledu. Firma tvrdí, že jde o nejluxusnější supersport, který kdy v zemi vznikl. A věří, že se jí díky němu v budoucnu bude dařit.

"Naše firma příští rok oslaví 125 let. Ve skutečnosti se teď ale zaměřujeme na příštích 125 let a na to, jak můžeme co nejlépe chránit tuhle úžasnou, legendární britskou značku pro příští generaci," nechal se slyšet ředitel společnosti Norton Christian Gladwell.

Brity na veletrhu pochopitelně nejvíce táhnou britské značky. K vidění je ale i spousta dalších kousků od japonských, německých nebo amerických značek. Na své přijde opravdu každý.

sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události