Za volantem

Řidič na přejezdu bojoval se závorou. Čeká ho pokuta, ale zachránil si život

Pokutu ve výši zhruba 10 000 korun musel zaplatit 58letý řidič, který vjel na železniční přejezd v době, kdy už prokazatelně svítila červená. Mohlo to ale skončit mnohem hůř, podívejte se.

Kamery polských železnic zachytily boj řidiče se zavřenými závorami. Naštěstí ho těsně před příjezdem vlaku vyhrál a zachránil si život. Pokutu tak může brát jako vysvobození.

Incident se odehrál na okresní silnici kousek od polského Lublinu. Záběry z kamery polských železnic řidiče usvědčují, že na přejezd vjel v době, kdy svítila červená. Závory šly v tu chvíli dolů a jedna z nich padla autu přímo na střechu.

Související obsah

​V tu chvíli byl řidič na přejezdu částečně uvězněný. Možná by se stihl otočit, možná by stihl i přejet a prosmýknout se mezi "polozávorami", ale nakonec se rozhodl správně: začal couvat.

Zlomil při tom závoru, i tak si ale oddechl. Dvě vteřiny poté, co závora spadla na zem, byl na přejezdu vlak.

Řidič pak zkusil ujet, ale polská policie ho stejně identifikovala. Muž se nakonec přiznal a pokutě se nevyhne. "Řidič se bude zodpovídat za své krajně nezodpovědné chování. Muž vyjádřil ochotu dobrovolně se podrobit pokutě ve výši 2 000 polských zlotých podle platného sazebníku," potvrdila policie z Lublinského vojvodství.

Pokuta v přepočtu vychází na víc než 10 000 korun, takže hříšníka zabolí, přesto to mohlo dopadnout mnohem hůře.

vak, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Za volantem

Důležité Události