Autonovinky

A je to tady. Hyundai hlásí první trh, kde už od ledna skoncuje se spalovacími motory

A je to tady. Hyundai hlásí první trh, kde už od ledna skoncuje se spalovacími motory
Elektromobilita | Zdroj: TV Nova

Od Nového roku bude Hyundai na norském trhu nabízet výhradně elektromobily. Ty měly už v uplynulých letech v Norsku na celkových prodejích více než 90procentní podíl.

"Po uvedení zcela nového modelu Ioniq 6 nastal čas, abychom na norském trhu prodávali pouze elektromobily," říká Thomas Rosvold, generální ředitel společnosti Hyundai Motor Norway. "Ioniq 5 a Kona Electric patří na tomto trhu již dlouho mezi nejoblíbenější vozy a jsme přesvědčeni o tom, že nám naše elektromobily zajistí pokračující úspěchy i v budoucnosti," dodává.

Už v roce 2020 se automobilka rozhodla, že bude v Norsku prodávat pouze plug-in hybridní a elektrické vozy. Se začátkem roku 2023 však přichází nový milník - na konci roku 2022 prodá Hyundai v Norsku poslední plug-in hybrid a od 1. ledna 2023 bude Norsko vůbec prvním trhem, na němž bude značka nabízet pouze čistě elektrické vozy.

Od roku 2020 do roku 2022 dodal Hyundai norským zákazníkům 25 000 osobních aut, z toho 92 procent mělo výhradně elektrický pohon. Hyundai díky tomu získal pevné postavení jedné z nejoblíbenějších automobilových značek v Norsku, a to nejen co se týká elektromobilů, ale všech pohonů.

Související obsah

​Elektromobily měly na celkových prodejích společnosti Hyundai Motor Norway v uplynulých letech více než 90procentní podíl. V končícím roce 2022 budou mít elektromobily podíl dokonce 93 procent.

Ioniq Electric se stal jedním z nejoblíbenějších elektromobilů na tomto trhu a vysokých prodejů dosahoval až do předání posledního vozu zákazníkovi krátce před letošními Vánoci.

I Kona Electric byla u norských zákazníků hitem hned krátce po uvedení a konzistentně se drží mezi nejoblíbenějšími vozy v Norsku díky dojezdu, ceně a koncepci všestranného crossoveru. Ioniq 5 pak byl v letošním roce pátým nejprodávanějším modelem v severské zemi.

Související obsah

​"Nedávno jsme si také mohli prohlédnout první fotografie nové generace modelu Kona Electric, který bude větší, ale také ještě elegantnější a dynamičtější než dosud. Spolu s dalšími inovativními modely, které představíme v několika nadcházejících letech, jsme připraveni na zcela elektrickou budoucnost," dodává Rosvold.

vak, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Autonovinky

Důležité Události