Za volantem

O prázdninách na cestách zemřelo skoro 90 lidí. V září provoz ještě zhoustne

Domů se z prázdninových cest nevrátilo téměř 90 řidičů nebo spolujezdců. Výrazně tragičtějším byl ze dvou prázdninových měsíců srpen. Od začátku roku na silnicích zemřelo už přes 300 lidí.

Během letních prázdnin na českých silnicích zemřelo 86 lidí. V červenci jich domů nedojelo 36, v srpnu pak 50. Celkově je bilance za prázdniny horší než vloni, a to o šest usmrcených účastníků silničního provozu. Od začátku roku si pak dopravní nehody vyžádaly už nejméně 307 lidských životů a 1 125 těžce zraněných.

Vůbec nejhorším prázdninovým dnem byl čtvrtek 24. srpna. Na jihu Moravy zemřel jeden člověk, na jihu Čech čtyři. Při nehodě v Kaplici na Českokrumlovsku, kdy nedal řidič osobního auta při vyjíždění z vedlejší silnice přednost řidiči kamionu, zahynuli hned tři lidé.

Související obsah

Na začátku září, kdy začíná nový školní rok, pak dopravní experti a policisté upozorňují řidiče, aby ještě ohleduplnost a pozornost na silnicích zvýšili. Provoz výrazně zhoustl a ze statistik vyplývá, že každoročně se v první školní den stanou stovky dopravních nehod, ve kterých figurují děti, a to i přesto, že na bezpečnost na přechodech a v blízkosti škol dohlížejí i policisté a strážníci městské policie.

luk, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události