Investice

Extrémně vzácné Porsche 911 na prodej! Znáte lepší investici?

Extrémně vzácné Porsche 911 na prodej! Znáte lepší investici?

Britská aukční síň nabízí vzácné Porsche 964 v závodní úpravě NGT, umožňující vyrazit do závodní vřavy na Nürburgringu, ale současně plně vyhovující pro silniční provoz. Na tomhle autě můžete vydělat balík!

Porsche uvedlo devětsetjedenáctku generace 964 v ostré verzi Carrera RS v roce 1991. Vzduchem chlazený plochý šestiválec o objemu 3,8 litru byl vyladěný na 264 koní, ale auto dostalo také převodovku s kratšími převody, samosvorný diferenciál, snížený a přitvrzený podvozek, v koši skončil posilovač řízení a společně s ním i všechno, co v interiéru nebylo nezbytně nutné. Výsledkem bylo snížení hmotnosti o citelných 155 kg.


Tady se ale bavíme o ještě speciálnější verzi NGT s totálně odstrojeným interiérem a homologovaným ochranným rámem, kterou jste mohli cestou z garáže přijet rovnou na závodní kvalifikaci. Tento modrý exemplář s pořadovým číslem 76 z celkem 290 vyrobených kusů si v roce 1991 koupil německý majitel, poté změnil v Německu majitele ještě dvakrát, aby nakonec v roce 2010 putoval k japonskému sběrateli. Nyní má najeto pouze 40 tisíc kilometrů, nikdy nezávodil a v aukci ho 15. října nabídne síň Silverstone Auctions´.


Ceny Carrery RS letí strmě vzhůru, takže bude zajímavé sledovat, zda bude překonána představa dražitelů, kteří hodnotu modrého NGT odhadují na 4,3 až 4,9 milionu korun. Zvlášť když uvážíme, že před pár týdny na londýnské aukci RM Sothebys´ někdo koupil Porsche 911 GT2 z roku 1995 za neskutečných 1,8 milionu liber, v přepočtu 56,5 mil. Kč!


Máte-li dostatek prostředků na zaručenou investici, stačí vyrazit do Británie...

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Investice

Důležité Události