Honda

Honda vytiskla dodávku na 3D tiskárně. Budoucnost je tu!

Honda vytiskla dodávku na 3D tiskárně. Budoucnost je tu!

Japonská Honda spojila síly s firmou Kabuki a s využitím špičkových technologií vyvinula ekologickou jednomístnou dodávku pro rozvážku ve městech.

Výsledek spolupráce obou firem nese název Micro Commuter a slibuje uplatnění v rozvážkových službách v přeplněných centrech největších světových megalopolí. Mikrododávka je postavená na supermoderní platformě Variable Design Platform, přičemž při vývoji a výrobě jednotlivých komponentů se uplatnila technologie 3D tisku. Trochu nám to připomíná, jak si německá pošta postavila svoje vlastní dodávky a teď je začíná prodávat.


Nákladový prostor Micro Commuter za jednomístnou kabinou není nijak obrovský, ale potřebám pro rozvoz pizzy nebo messengerům bude bohatě stačit. Výhodou je přitom ochrana řidiče před nepřízní počasí, ale autíčko si díky úzké stavbě zachovává výhody skútru, schopného prokličovat ucpanými ulicemi rychleji než jakékoli konvenční auto. Micro Commuter se navíc nemusí bát ani budoucích restrikcí v centrech měst, protože spoléhá na bezemisní elektrický pohon, který miniaturní dodávku dokáže rozjet až na 70 km/h. Baterie převzatá z japonského kompaktu MC-B zaručuje dojezd 80 km. Plné nabití trvá jen tři hodiny.


O sériové výrobě Micro Commuteru zatím nebylo rozhodnuto, ale vstup na lukrativní trh užitkových vozidel by Hondě nejspíš nebyl proti srsti. A někde se začít musí.

Doporučujeme: Volvo chystá auta bez řidiče
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Honda

Důležité Události