Škoda Auto

POTVRZENO: Škodovka potvrdila velké kupé-SUV pro Evropu!

POTVRZENO: Škodovka potvrdila velké kupé-SUV pro Evropu!

Pozdvižení okolo pařížské premiéry nového Kodiaqu ještě ani nestačilo vychladnout, ale Škoda Auto už pustila do světa další zásadní informaci. Vědělo se, že pro čínský trh škodovka chystá odvozenou verzi Kodiaqu s karoserií kupé, ale ohledně potenciálního nasazení do Evropy byli bossové z Boleslavi skoupí na slovo.

Už je to jisté, Bernhard Maier, nejvyšší šéf Škody Auto, oficiálně potvrdil, že Kodiaq ve verzi kupé zamíří také do Evropy. Model, který bude konkurovat trochu menším konkurentům prémiovějších značek jako Range Rover Evoque, BMW X4 nebo Mercedes-Benz GLC kupé, půjde tak trochu proti dosavadní filozofii škodovek, založené primárně na praktičnosti, funkčnosti a prostornosti. Podle Maiera bude jedině dobře, pokud se značka bude profilovat i trochu emocionálněji. Na video z autosalonu v Paříži se podívejte ZDE. Fakt, že se boleslavskému vedení podařilo prosadit atraktivní kupé-SUV před nejvyššími orgány VW Group, je veliký triumf české značky.

Staňte se naším fanouškem na facebooku!


Škoda tak notně posiluje v nejrychleji rostoucím segmentu SUV, kde na nový Kodiaq v příštím roce naváže druhé generace veleúspěšného Yeti. Modelová ofenzíva by měla přispět k navýšení roční produkce na 1,5 milionu aut do roku 2020, což je o polovinu více než v roce 2014.

Doporučujeme: Videotest Golf Alltrack


Před novým kupé na bázi Kodiaqu však stojí jeden velký problém. Podle Christiana Strubeho, šéfa výzkumu a vývoje Škody Auto, firma v současnosti nestačí plně uspokojovat poptávku po svých modelech, a tak v případě kupé-SUV musí velmi důkladně zvažovat adekvátní výrobní kapacity. Co by za takové starosti dali u mnoha jiných značek, ale už problémy s dodacími lhůtami Seatu Ateca, který se v Kvasinách vyrábí na stejné lince jako budoucí Yeti, jasně ukazuje, že České republice může být problém sehnat dostatek pracovních sil a továrny nejsou nafukovací. Neskončí nakonec výroba Kodiaqu kupé třeba v některé nevyužité továrně ve Španělsku?

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Škoda Auto

Důležité Události