Škoda

Ofenzíva Škodovky nepolevuje: malé SUV velikosti Fabie již za dva roky!

Ofenzíva Škodovky nepolevuje: malé SUV velikosti Fabie již za dva roky!

Je to oficiální - šéf výzkumu a vývoje Škodovky Christian Strube potvrdil, že SUV velikosti Fabie dostalo na nejvyšších místech koncernu VW zelenou. Na čtvrtém modelu v rámci nabídky SUV vývojáři pracují již dva roky, přičemž na silnice by novinka měla vyjet překvapivě brzy - již v roce 2018!

Zatímco na nebývalý úspěch první generace modelu Yeti již za pár měsíců naváže zbrusu nový model, technicky spřízněný se Seatem Ateca, čerstvě představený Kodiaq se uchází o klientelu velkých, reprezentativních SUV. Před pár dny navíc automobilka oficiálně potvrdila, že v Evropě nabídne i derivát Kodiaqu s karoserií kupé, původně zamýšlený pouze pro Čínu. Ani to ale pořád není vše. Dramatický nárůst poptávky po SUV všech velikostí přinutil i mladoboleslavskou značku uvažovat o dalším modelu. A vzhledem k tomu, že nový Yeti poměrně výrazně naroste, logické je rozšíření nabídky o malé SUV, rozměrově blízké Fabii. Ta sice nabízí oplastovanou verzi ScoutLine, ale navzdory větší dávce dobrodružnosti nedisponuje pohonem všech kol.
Staňte se naším fanouškem na facebooku!


Škodovka podle Strubeho pokračuje ve své strategii, kdy "kreativně" využívá dostupné platformy a komponenty v rámci VW Group s cílem nabídnout praktické modely odpovídající filozofii značky, aniž by nutné investice překročily rozumné meze. Příkladem tohoto přístupu byl například první Yeti nebo stávající Rapid. Zatím však není jasné, zda připravované malé SUV bude stát na nejkratší možné variantě moderní modulární platformy MQB, nebo kvůli nižším nákladům vyjede na starší technice, využívané současnou Fabií. Jisté jsou naopak dvě věci. Zaprvé, nejmenší Škodovka do terénu bude delší, širší a vyšší než Fabia Scout, aby dokázala rozptýlit kritiku, že nejmenší SUV co do praktičnosti nepřinášejí žádnou výhodu oproti konvenčním malým autům. A ta druhá? VW Group si ohlídá, aby Škodovka malé SUV nenabídla z koncernových značek jako první. Zcela jistě ji předběhne nejen SEAT s avizovaným modelem Arona (o Seatu více ZDE), který má vyjet již ve druhé polovině příštího roku, ale také samotný Volkswagen s modelem avizovaným konceptem T-Roc na bázi Pola.
Doporučujeme: Malé motory jsou slepá ulička

Pokud jde o jméno pro nejmenší SUV Škodovky, spekuluje se například o názvech Aratan nebo Airon, které si automobilka již nechala zaregistrovat, ale na to mají v Boleslavi ještě spoustu času.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události