Toyota

Video: Toyota se vrací do rallye, nový Yaris testuje samotný Tommi Makinen

Toyota vloni ohlásila návrat do světového šampionátu v rallye a nyní již začala s testováním nového závodního Yarisu, se kterým chce v roce 2017 začít oficiálně závodit.

Za volantem testovacího auta nesedí nikdo jiný Tommi Makinen, rallyová legenda, jeden z nejlepších závodníků všech dob a nyní šéf Toyota Gazoo Racing. Jak je na videu jasně patrné, zatím jde o první krůčky, ale věříme, že se máme na co těšit!
Staňte se naším fanouškem na facebooku!Kromě testování a vývoje Yayrise WRC se Makinen taky soustředí na výběr těch správných jezdců. A Toyota se netají s tím, že má v hledáčku jen ty nejlepší... Oslovila proto Petera Solberga, který se stal v roce 2003 stal mistrem světa ve WRC a dnes úspěšně závodí v rallycrossu (WRX), kde v minulých dvou sezonách získal pokaždé získal titul mistra světa. Doporučujeme: Aston Martin a Red Bull vyvíjí závodní hypersport


Makinen však může být spokojený s tím, že s vývojem auta pomáhá Toyotě finský závodník Mikko Hirvonen, který se sice nikdy nestal mistrem světa, ale vyhrál patnáct závodů a jeho talent je nezpochybnitelný. Na vývoji nového Yarisu se podílí i Juho Hänninen, který úspěšně závodil se Škodou Fabia S2000 v sérii IRC. A víte co? Umíme si představit, že by se oba tito jezdci objevili za volantem, přece jen budou mít s novým Yarisem maximálně natestováno a budou vědět, co od něj mají čekat.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Toyota

Důležité Události