Toyota

Velké plány Toyoty - chce vyrábět 5,5 milionu elektrických aut ročně

Velké plány Toyoty - chce vyrábět 5,5 milionu elektrických aut ročně
Zdroj: Toyota

Toyota chce do roku 2030 prodávat každoročně více než 5,5 milionu elektrifikovaných vozidel a jeden milion bezemisních aut. Od roku 2025 budou elektrifikované vozy součástí každé modelové řady Toyota a Lexus.

Strategie Toyoty se zaměřuje na zrychlení vývoje hybridů, plug-in hybridů, elektromobilů na baterie a elektromobilů poháněných palivovými články. Toyota si určila cíl snížit celosvětový průměr emisí CO2 nových vozidel o 90 procent oproti úrovním roku 2010, vyhlásila plánToyota Environmental Challenge 2050, jehož cílem je omezit negativní dopady výroby automobilů a automobilové dopravy na životní prostředí.

DOPORUČUJEME: Že už bylo všechno vymyšlené? Toyota si to nemyslí, tady jsou její nové nápady!

Kolem roku 2025 se bude každý model napříč všemi globálními řadami značek Toyota a Lexus nabízet buď jako čistě elektrifikovaný model, nebo alespoň v elektrifikované variantě. Toyota plánuje počátkem 2020 celosvětově nabízet přes 10 modelů elektromobilů na dobíjení. Začne v Číně, poté bude následovat Japonsko, Indie, USA a Evropa. Rozšíří také modelovou řadu vodíkových aut v kategorii osobních i užitkových vozů. Rozšiřování se týká i nabídky hybridních elektromobilů, včetně plug-in hybridů.

DOPORUČUJEME: Prezident Toyoty aktivně závodí na špičkové úrovni. Schovává se ale za přezdívkou... Proč?

Toyota už investuje spoustu peněz do vývoje baterií pro elektromobily a na jejich recyklaci, stejně jako do podpory dalšího rozvoje dobíjecích stanic pro plug-in hybridy nebo do vodíkových čerpacích stanic. Když před dvaceti lety uvedla Prius, tak se mnozí jen smáli, ale dnes už je všechno jinak. Podobně inovativní by měla být i Toyota Mirai, celosvětově první sériově vyráběný vůz poháněný palivovými články. Celosvětové se prodeje elektrifikovaných vozidel od Toyoty prozatím vyšplhaly na více než 11 milionů automobilů.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události