Kupte si

Volkswagen Atlas: vezmou Američané VW opět na milost?

Volkswagen Atlas: vezmou Američané VW opět na milost?

Nový sedmimístný Atlas je největší crossover Volkswagenu, určený výhradně pro americký trh. Jeho úkolem bude udobřit si tamní zákazníky, jejichž důvěru silně podkopala aféra Dieselgate.

Právě představený sedmimístný Atlas je první crossover, který bude VW vyrábět přímo na půdě USA, konkrétně v továrně ve městě Chattanooga v Tennessee, společně s Passatem. Velká SUV jsou v Americe jeden z nejlukrativnějších a nejnabitějších segmentů, takže Atlas slibuje například inovativní systém sklápění sedadel, zajišťující velmi snadný přístup ke třetí řadě. Zaujme také impozantní délka 5037 mm a šířka 1979 mm. Jen pro představu, Atlas je o víc než 30 cm delší a o 10 cm širší než nová Škoda Kodiaq.

Doporučujeme: VW musí za aféru Dieselgate zaplatit 365 miliard


Atlas je postavený na modulární platformě MQB s pohonem všech kol a zpočátku nabídne dvojici motorů: základní dvoulitrový přeplňovaný čtyřválec TSI s výkonem 240 koní, nebo atmosférický šestiválec 3,6 VR6 o výkonu 280 koní. Obě motorizace jsou spřažené s osmistupňovým automatem. Do budoucna je velmi pravděpodobné také nasazení hybridní verze. Atlas samozřejmě dostane nejnovější sadu bezpečnostních asistenčních systémů, špičkovou konektivitu a infotainment, nebo třeba audiosystém Fender s 12 reproduktory.
Staňte se naším fanouškem na facebooku!


VW počítá také s vývozem na trhy Středního Východu a do Ruska, ale západní Evropa v plánech zatím nefiguruje. Úplně stejné to však kdysi bylo i s Audi Q7. Nechme se překvapit.


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Kupte si

Důležité Události