Honda

Chcete nejrychlejší soukromý tryskáč? Kupte si Hondu!

Chcete nejrychlejší soukromý tryskáč? Kupte si Hondu!

Japonská Honda se před pár lety kromě výroby automobilů, motocyklů, lodních motorů a zahradní techniky pustila nově i do vývoje bizjetu a jak se zdá, konstruktéři Hondy odvedli vynikající práci. Teď ale čeká snad ještě těžší úkol na obchodní oddělení - prodat dostatečný počet strojů.

Honda ale začala s prezentací ve velkém stylu a zajistila si vynikající reklamu, kterou je bezesporu stanovení rychlostního rekordu, který oficiálně uznala americká aeronautická asociace. Soukromý tryskáč HondaJet je tedy zaručeně nejrychlejší letadlo, které si jako soukromá osoba můžete pořídit a provozovat při cestách za byznysem i zábavou.

Staňte se naším fanouškem na facebooku!


Při letu z Bostonu do floridského Palm Beach, který HondaJet zvládl za dvě hodiny a 58 minut, letoun dosáhl nejvyšší rychlosti 782,14 km/h, což z něj dělá nejrychlejší letadlo světa ve své třídě.
Podle Hondy je nový tryskáč zároveň nejúspornější v segmentu a s maximálním dostupem 43 tisíc stop může létat výš než konkurenční stroje. Za své schopnosti HondaJet vděčí kromě jiného také vynikající aerodynamice s nekonvenčně uchycenými motory, které má letadlo nad křídly.

Doporučujeme: Může aféra Dieselgate dopadnout i na škodovku?


První let uskutečnil HondaJet v roce 2014 a první zákazník si stroj převzal v prosinci 2015, bezprostředně po získání nezbytné certifikace. V Evropě Honda prodala první tryskáč letos v dubnu. A na kolik vás tahle nezávislost na letových řádech přijde? HondaJet, který uveze až šest cestujících, stojí přibližně 4,5 milionu dolarů, což je v přepočtu asi 110 milionů korun.


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události