Alfa Romeo

Čekání skončilo, Alfa konečně představila SUV. Má výkon 510 koní

Čekání skončilo, Alfa konečně představila SUV. Má výkon 510 koní

Bylo to nekonečné. Alfa uvádí své první SUV na trh až po takových značkách, jako jsou Bentley, Jaguar nebo Maserati, ale snad to otálení bylo k něčemu dobré. Lepší počkat, než uvést na trh auto, které by srážely kompromisy z ekonomicky hubeného období, kterým si Alfa musela projít.

Na první pohled je jasné, že Stelvio má po designové stránce mnoho společného s Giulií. A ten pocit ještě zesílí po usednutí do kabiny. To však není nic špatného, Alfy si na kráse vždycky zakládaly. Stelvio se nehodlá jen tak krčit v koutě, a tak do souboje s elitními SUV vyrazí ve vrcholné verzi Quadrifoglio Verde. Tu pohání 2,9litrový vidlicový šestiválec přeplňovaný dvojicí turbodmychadel, který dává fantastických 510 koní a chlubí se příbuzenským vztahem s Ferrari. O přenos 600 Nm točivého momentu na všechna čtyři kola se stará osmistupňová automatická převodovka ve spolupráci se zadním diferenciálem, schopným vektorovat točivý moment mezi jednotlivá kola. Vrcholné Stelvio dosahuje maximálky 285 km/h a sprint 0-100 km/h je otázkou neuvěřitelných 3,9 sekundy!

STAŇTE SE NAŠÍM FANOUŠKEM NA FACEBOOKU!


Ke krocení masivní síly Stelvia QV jsou připraveny příplatkové keramické brzdy Brembo, v zatáčkách posádku podepřou karbonové sedačky Recaro a akustickou pohodu kromě motoru navodí i prémiový audiosystém Harman Kardon se 14 reproduktory a neuvěřitelným výkonem 900 W.

 

DOPORUČUJEME: Jaguar I-Pace - elektrické SUV

Kromě ultimativní verze Quadrifoglio Verde bude nové Stelvio k mání i s lidovějším přeplňovaným benzínovým dvoulitrem ve dvou výkonových variantách (200, resp. 280 koní), ovšem většina evropských zákazníků si nechá líbit 2,2litrový turbodiesel (136, 150 nebo 180 koní).

DOPORUČUJEME: Singer 911 - automobilové porno


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události