Kupte si

Nová Mazda CX-5 uhrane odvážnou přídí a speciálním lakem

Nová Mazda CX-5 uhrane odvážnou přídí a speciálním lakem

První generace Mazdy CX-5, představená v roce 2012, byla jako první model značky vyvinuta s uplatněním technologického přístupu, jemuž Mazda říká souhrnně SkyActiv. Patřila mezi řidičsky nejzajímavější SUV na trhu, a co je ještě důležitější, stala se jedním z globálně nejúspěšnějších modelů Mazdy. Dnes je podíl crossoverů na celkových prodejích ještě mnohem významnější než tehdy, a tak není pochyb, že konstruktéři propotili spoustu košil při dumání nad tím, aby byla nástupnická generace co nejdokonalejší.

A nyní už je na světě. Druhá generace CX-5 si právě odbývá premiéru na autosalonu v Los Angeles, kde se pochlubila atraktivním zevnějškem s odvážně řešenou přídí. Nová CX-5 je postavena na modifikované platformě předchozí generace - v tomto ohledu Mazda nemá důvod k radikálním změnám, ale i tak se torzní tuhost zlepšila o 15,5 procenta - a zachovává si shodný rozvor, ale rozchody na obou nápravách byly rozšířeny o 10 mm pro ještě lepší stabilitu. Nová CX-5 je o 10 mm delší, o 15 mm nižší a A-sloupky jsou posunuté o 35 mm vzad.

DOPORUČUJEME: Na velikosti záleží - tyhle fotky vám otevrou oči


V interiéru CX-5 najdeme nejnovější generaci infotainmentu Mazdy se sedmipalcovým displejem, kvalitnější materiály a k dispozici je i head-up displej, zobrazující důležité informace v zorném poli řidiče na čelní sklo. Specialitou pro CX-5 (časem rozšířenou i na další modely) je nová červená barva Soul Red Crystal, která je třívrstvá a obsahuje speciální příměsi absorbující světlo, což zaručí mimořádný vizuální efekt při hře světel a stínů. Nabídka motorů pak zůstane velmi podobná stávající CX-5, což znamená atmosférické benzínové čtyřválce o objemech 2,0 a 2,5 litru, alternativně 2,2 litrové čtyřválcové turbodiesely.

DOPORUČUJEME: Škoda Kodiaq - první videotest

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události