Testování

VIDEOTEST: S vtipným názvem, vlastně úplně obyčejné, ale dobře jede

Původní malý Ford Ka rozpoutal před dvaceti lety revoluci, ale Ford se rozhodl, že už nestojí za to investovat do segmentu, kde si svoje výhradní postavení drží Volkswagen Up, Fiat Panda, Hyundai i10 a Renault Twingo. Místo toho kanibalizoval Fiestu a přišel s modelem Ka+, který má s prvním modelem společný snad jen ten název. A ani to není tak úplně docela, protože v Indii, kde se Ka+ vyrábí, se to auto jmenuje Figa, což v Italštině znamená, ehm, něco jako dívčí klín.

Jaké je uvnitř?
Ka+ je jednoduché a praktické pětimístné supermini s motoem 1,2 l, které je postavené na globální podvozkové platformě sdílené s Fiestou. Na rozdíl od původního Káčka je úplně obyčejné, ale když se s ním svezete, zjistíte, že vlastně docela dobře jede, že je v něm hodně místa vepředu i vzadu, a že vnitřní výbava je sice prostá, ale použité materiály vás nijak neurážejí, sedačky jsou pohodlné a všechno se tváří tak, že by to mohlo něco vydržet. Všimnete si taky ale, že cena, jakkoliv je vyšší než třeba u konkurenční Dacie Sandero, byla důležitá, a tak Ka+ nemá v interiéru třeba háčky na tašky, kapsy na přední opěradlech nebo výškově stavitelné sedadlo spolujezdce. Na druhou stranu, jeho rádio má USB připojení, okna mají elektrické ovládání a centrální zamykání je ve standardu, stejně jako klimatizace a třeba mlhovky.

STAŇTE SE NAŠÍM FANOUŠKEM NA FACEBOOKU

Jak jede?
Přestože je Ka+ vyráběné v Indii, tak jezdí jako evropské auto. Je to tím, že podvozek auta dostal spoustu drobných modifikací
jako tvrdší a nižší odpružení, zesílené uložení náprav, tužší řízení, tlustší stabilizátory, pevnější přední část karoserie, víc zvukové izolace a dokonce i ve dveřích ana oknech je použité jiné těsnění. Výsledek? Ford Ka+ funguje vlastně docela dobře. Můžete si ho vybrat s jakýmkoliv motorem pokuď to bude čtyřválec 1,2 Ti-VCT s výkonem 85 koní. Ten je kombinovaný s manuální pětistupňovou převodovkou a s pohonem předních kol. Je stejný jako zbytek auta. Dobře vývážený a příjemně fungující. Na okreskách se Ka+ chová naprosto předvídatelně a precizně, na dálnici sui všimnete že jízda je tichá a pružná a když zrychlíte, uvědomíte si, že s nastavením auta si někdo dal vlastně docela dost práce.


DOPORUČUJEME: Videotest - Ford Focus ST-Line

Měl bych si ho koupit?
Ford Ka+ sice není ani trochu tak šmrncovní jako původní Káčko, vlastně je naprosto konvenční a i jeho cenovka je vyšší než za kterou se prodávají konkurenční modely, ale má velmi slušnou výbavu, prostorný interiér a hlavně dobře jede. Za jeho volantem se necítíte jako v některém bezejmeném autě. A co víc - jeho původní jméno Figa, vás nikdy nepřestane bavit.


DOPORUČUJEME: Takhle se vyrábí Ford Mustang. Z lega a v životní velikosti

 

Jan Červenka, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Testování

Důležité Události