Ford

Vitální Švéd si k 97. narozeninám nadělil osmiválcový Mustang GT!

Vitální Švéd si k 97. narozeninám nadělil osmiválcový Mustang GT!

Říká se, že člověk je tak starý, jak se cítí. V případě bývalého švédského obchodníka Lennarta Ribringa tahle formulka platí doslova. Ribring získal řidičák již v roce 1937, kdy dosáhl plnoletosti a v šedesátých letech se stal jedním z prvních majitelů Fordu Mustang ve Švédsku. Do Mustangů se zamiloval a od té doby nikdy ani nepomyslel na jiné auto.

Své lásky k Mustangům se nikdy nevzdal a ke svým 97. narozeninám dopřál zbrusu nový Mustang GT, poháněný pětilitrovým osmiválcem o výkonu 440 koní. Maximální rychlost tohoto kupé je omezena na 250 km/h a sprint na stovku je otázkou pěti sekund, takže nejde o žádnou loudavou plechovku a švédskému seniorovi přijdou celoživotní řidičské zkušenosti víc než vhod.

STAŇTE SE NAŠÍM FANOUŠKEM NA FACEBOOKU


„Možná, že už tady dlouho nebudu, a tak jsem si chtěl dopřát ještě trochu radosti ze života. Snažím se využít každou příležitost, kdy můžu řídit. To nové auto je vážně úžasné," říká nadšeně Ribring. Doufá, že se stane členem klubu „stovkařů“, neboli aktivních řidičů, od jejichž narození uplynulo víc než celé století. Mladým řidičům přitom radí, aby si o autě vždy zjistili co nejvíc informací ještě předtím, než ho budou poprvé řídit.

DOPORUČUJEME: Ford Mustang z Lega


Přejeme hodně šťastných kilometrů po krásných švédských okreskách a gratulujeme k titulu nejstaršího majitele Mustangu na světě!DOPORUČUJEME: Mustang - legenda s výkonem 1000 koní

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události