Ojeté auto

5 skvělých ojetých aut, na která byste si možná ani nevzpomněli

5 skvělých ojetých aut, na která byste si možná ani nevzpomněli

Vybrali jsme pro vás pět aut napříč celým trhem, která jsou v autobazarech neprávem opomíjená. Přitom jsou spolehlivá, dobře jezdí a jsou levnější než ty profláklé kusy.

Škoda Rapid
Když chce někdo Škodovku, tak většinou v bazarech kouká po Octavii. Jenže velký kufr má i Rapid. A protože není ani tak profláklý, tak i jeho ceny bývají o kus příznivější než u Octavie a rázem tady máme černého koně hned na začátek. Rapid si vás získá svou poctivostí a jednoduchostí. Spoustu věcí si na něm zvládne udělat každý trochu manuálně zručný člověk a ani případné náklady na servis nejsou nijak dramatické, nízké jsou i ceny náhradních dílů. A i ten základní motor 1,2 l není tak špatný jak byste si možná mohli myslet. Je dynamický, pružný a přitom překvapivě tichý. Vzpomínáme si, že při běžném ježdění jsme měli spotřebu okolo šesti litrů.

STAŇTE SE NAŠÍM FANOUŠKEM NA FACEBOOKU!

 

Toyota Auris Hybrid
Pokuď hledáte auto vysloveně do města a chcete se zalíbit někomu pro koho jsou „zvířátka, kytičky a zemička“ tou první věcí v hodnotovém žebříčku, pak by se vám mohl Auris líbit. Nebo třeba máte slabost pro Leonarda di Capria, který ho tolik propagoval. A nebo prostě jen koukáte dopředu, ale BMW i3 je pro vás moc drahé a Prius je zkrátka ošklivý. Ale teď vážně. Toyota Auris Hybrid je auto co jezdí pod pět litrů benzínu a je nenápadné jak číšník v dobré restauraci. Jeho hybridní ústrojí je spolehlivé a téměř všechna auta mají jasnou servisní historii. Baterie mají životnost cca 200 tisíc kilometrů, ale dají se koupit nové a je to v podstatě jediný vyšší výdaj, který by vás mohl potkat.


Fiat 500
Možná si to ani neuvědomujete, ale nový Fiat 500 už je tady s námi bezmála deset let. Šmrncovní následovník tolik populární pětistovky je oblíbený hlavně u žen a jako auto do města. S benzínovou dvanáctistovkou je spolehlivým autem co se dá udržet při životě za rozumné peníze a pořád vypadá cool. Jen má občas sklony k reznutí, takže hledejte garážovaný kus s co nejmenším nájezdem. A že je to Fiat a že se rozsype? Vězte, že se nevyrábí v Itálii ale v Polsku. A že auta vyrobená pro cena 2011 jsou spolehlivější než by se mohlo zdát.

DOPORUČUJEME: První kilometry se Škodou Kodiaq

Volvo XC90
Pokuď toužíte po prémiovém SUV, ale vzali jste rozum do hrsti a rovnou se vzdali takových aut jako BMW X5 nebo Porsche Cayenne, pak byste se měli zajímat o XC90. Má levnější náklady na provoz, je bezpečné, v naftových verzích se dá v pohodě provozovat a uvnitř je opravdu hodně místa - můžete si pořídit i sedmimístnou verzi. Pozor na auta ježděná výlučně ve městě nebo co se s nimi majitel někde pokoušel řádit v terénu - XC90 má choulostivé podvozkové díly. Trvejte tedy na důkladné prohlídce spodku auta a na pořádné testovací jízdě. A určitě hledejte auto s jasnou historií.

Mazda 6 Wagon
Hledáte velký prostorný kombík? Mazda 6 stojí neprávem v koutě. S dvoulitrovým benzínovým motorem je tichá, dynamická a spolehlivá. A hlavně se dobře řídí, může za to její výborně nastavený podvozek a výtečné řízení. A že máte strach ze spotřeby? Osm až devět litrů je možná o tři litry víc než by si vzal naftový kombík, ale tenhle atmosférický dvoulitr vám to bohatě vynahradí těměř nulovými provozními náklady - stačí jen pravidelně měnit olej. Jen zkontrolujte převodovku, jestli řadí přesně a nevyskakují pod zátěží rychlosti, vyhněte se i autům s tažným zařízením.
 
DOPORUČUJEME: Singer 911 - automobilové porno

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události